24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Z utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňJe dobojováno. Kozlové měli po druhé třetině ve Vrchlabí ke čtvrtfinále blíž, ale nakonec se sezonou loučí.

Vrchlabí – Kolín

6:3

I posedmé v sérii platilo, že kdo dá první gól, vyhraje celý zápas. I když objektivně řečeno neměl na konečné skóre téměř žádný vliv. Zápas se rozhodoval mnohem později.

Na úvodní branku hostí, kdy si Urban dorazil svůj vlastní kotouč, reagovali Kolínští v oslabení, kdy si na domácím gólmanovi smlsl Kadlec. Ještě v téže přesilovce si vzali domácí zpět vedení, ale Kolín záhy zase vyrovnal. V brejku dva na jednoho Semirád přesně načasoval přihrávku na Malého, který akci dokonal – 2:2.

Ve druhém dějství pak Kozlové svrhli vedení na svou stranu a znovu ve vlastním oslabení. Pro domácí nic příjemného. Pětačtyřicetiletý Kadlec přebruslil dvacetiletého Hejdu a pak ještě po seknutí dokázal puk zvednout a poslat do zadního rohu.

Co ale Kozlům nevyšlo, byl úvod třetí třetiny. Tam zaspali, byli nedisciplinovaní a byli za to krutě potrestáni. Nejdřív přežili oslabení, ale chvíli po něm přišla trefa mezi betony. A pak to byl faul za dvě plus dvě minuty a k tomu další dvouminutový trest a dlouhé oslabení ve třech proti pěti. Domácí v něm dali dva góly, odskočili do vedení 5:3 a to už Kozlové nezvrátili.

Sami měli sice pak ještě taky přesilovku pět na tři, když na konci hráli power play, tak i šest na tři, ale branku už nedali. Naopak inkasovali právě při power play v poslední minutě do prázdné a se sezonou se v Krkonoších rozloučili.

Branky: 5. Urban (Jandejsek, Matějček), 13. Čurda (Novák), 44. Bláha (Maďar), 46. Jandejsek (Jirků, Filip), 46. Procházka (Filip), 60. Čurda (Tržický) - 13. Kadlec J. st. (Panna), 14. Malý (Semirád), 34. Kadlec J. st. Rozhodčí: Jílek, Battěk - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 12:12. Využití: 3:0. Oslabení: 1:2. Diváků: 1606. Třetiny: 2:2, 0:1, 4:0. Konečný stav série: 4:3.

Kolín: Koutský - Hanzl, Březina, Voženílek, Horyna, Skokan, Barták - Malý, Semirád, Panna - Zumr, Krajňák, Kozák - Morkes, Kadlec st., A. Kadlec.