4 událostí v měsíci duben 2017 4 událostí v měsíci duben 2017 1 událost dne 01. duben 2017

Tomáš Pipek
22 let - 01.05.1995

Žádné odehrané utkání!

Žádné nadcházející utkání!

Z utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňKozlové už mají volno. Sezona pro ně ve čtvrtek skončila. Sedmý rozhodující zápas osmifinálové série prohráli 3:6. Celkově v sérii 3:4.

,,Zápas byl pěkný. Celá série byla vynikající, na tuto soutěž fantastická. My jsme v tom posledním zápase byli dvě třetiny víc jak vyrovnaným soupeřem. Myslím, že jsme měli i víc šancí. Ale co bylo od nás trošku hloupé, trošku podcenění, že jsme nedohrávali hráče, museli jsme faulovat a dostali jsme tam čtyři minuty, pak dvě do třech. To byl rozhodující moment celého sedmého utkání,“ popisoval kolínský trenér Jiří Seidl, co vidí jako klíč ke kolínské prohře.

Jeho svěřenci po dvou třetinách vedli 3:2, když dali dva góly v oslabení, ale na začátku třetí třetiny dostali za tři minuty tři góly, dva z toho v oslabení pět na tři a vedení a nakonec i výhru přišli.

,,Tak jsme to soupeři nabídli. Oni do toho šli samozřejmě taky naplno, ale v té třetí třetiny oni nedělali takové taktické hry jako my. Dvěma góly potrestali naše dlouhé pětiminutové oslabení, to rozhodlo,“ konstatoval.

Kozlové měli v zápase taky třikrát přesilovku pět na tři, jednou sice zkrácenou. Branku v tom ale ani jednou nevstřelili. Byla přesilovka pět na tři rozhodující faktor zápasu? ,,Rozhodující byla ta jejich dlouhá přesilovka pět na tři. My jsme zase dali dva góly v našem oslabení, což je vynikající. To toho soupeře musí taky trošku srazit na zem. Asi jsme si toho v té třetině tolik nevážili, že jsme tam šli s tím jednogólovým vedením. Někteří hráči to pak chtěli hrát ve stoje, byli nedisciplinovaní, udělali jsme chyby, fauly,“ odpověděl na dotaz šéf kolínské střídačky.

Jednu z dvojnásobných přesilovek měli Kolínští o v samotném závěru. To hráli dokonce bez brankáře, takže šest na tři. Pro Kozly to bylo asi velmi těžké. Relativně šance byla, ale chvíli před koncem, v psychické i dvougólové nevýhodě, proti domácím hnaným stovkami diváků dopředu. ,,Prohrávali jsme o dva góly, šance tam byla, ale soupeř byl už víceméně v pohodě. Nějaké střely jsme tam měli. Potom musí přijít i trošku štěstí, že se nějaký puk dobře odrazí, budeme clonit gólmanovi, aby neviděl. Bohužel se nestalo,“ okomentoval ještě poslední minuty zápasu Seidl.

Kozly přijelo na rozhodující zápas podpořit cirka dvě stě kolínských fanoušků. Vytvořili parádní atmosféru. ,,Chci všem těm divákům v Kolíně i těm, co za námi jezdili do Vrchlabí, poděkovat. Byli fantastický. Jak v Kolíně, tak ve Vrchlabí nám udělali dobrou kulisu a myslím si, že byli nedílnou součástí celé série a podílejí se na tom, že celá ta série byla kvalitní,“ vyřkl Seidl všem kolínským podporovatelům poklonu.

Další hokej nicméně uvidí až v nové sezoně. Kozlům po prohře 3:6 sezona skončila. Co je čeká teď? ,,Ještě je brzy, nevím přesně. Určitě budou mít pár dní volno, pak se sejdeme a domluvíme se, jak budeme dál pokračovat,“ řekl na závěr rozhovoru trenér Kolína Jiří Seidl.