KLM
Datum ne, 20. říj. 2019 Beginn 17:15
-:- HC Vlašim -
Vlašim

Byl to boj, ale skončil vítězně pro hokejisty kolínského béčka. Ti na domácím ledě v premiéře po postupu do KLM vybojovali první výhru. Porazili Benešov 4:1.

Vyrovnaný zápas rozhodly přesilovky. Kolín proměnil dvě, hosté žádnou. Ve dvacáté deváté minutě přijal Kopecký právě v přesilovce na vrcholku kruhů puk od Skokana a pukem málem roztrhl síť branky v rohu – 1:0.

Kolínští záhy na to ubránili dvě oslabení, a na konci dějství tak mohl Netušil dorážet v brankovišti na 2:0. Do kabin si ale čisté konto kozlové nenesli. Hosté totiž ještě ve čtyřicáté minutě kontrolovali vývoj utkání. Po rychlém přechodu přes střední pásmo vyslal Zderadička puk přímo pod víko.

V poslední části ale Kolín proměnil další přesilovku. Kopecký z kruhů shodil puk k tyčce na Kadlece st., ten neváhal a předal na druhou tyč, kde už byl připraven Netušil – 3:1. Hosté tlačili, měli šance. Jednou dokonce musel kolínský obránce zasahovat v bráně místo gólmana, ale puk do kolínské branky už nedošel.

Naopak Kolínští ještě tři a půl minuty před koncem pojistili výhru a znemožnili hostům na konci ještě vyvinout velký tlak. Puk do benešovské brány uklidil zkušeně nejstarší hráč Kolína B Jiří Kadlec st., když ho místo vymýšlení prostě tak strčil do brány po ledě.

Další zápas hraje kolínské béčko znovu doma. V neděli 22. září od 17.15 proti Čáslavi.

Branky: 29. Kopecký (Skokan, Jelínek), 39. Netušil (Pešek), 49. Netušil (Kadlec st., Kopecký), 57. Kadlec st. (Kopecký, Kadlec ml.). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0.

Kolín B: Hermann – Jelínek, Křeček, Sladký, Pilný, Skokan, Pešek, Ježek, Kadlec ml., Hyšpler, Kopecký, Zheliznyak, Kadlec st., Netušil, Spitzer.