Datum so, 30. říj. 2021 Beginn 17:00
HC Lev Benešov - A-tým
Benešov
-:- SC Kolín - B-tým

Z utkání proti Žabonosům. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Žabonosům. Foto: Jan KobzáňDalší derby vyznělo taky pro kolínské béčko. To tak drží po třech kolech stále neporazitelnost.

Utkání se hrálo ve svižném tempu, útoky byly vedené na obou stranách, dobré bránění, na naší straně v první třetině důslednější. Co prošlo, bezpečně zlikvidoval Matěj Kvasil v brance.

V deváté minutě jsme hráli přesilovku, to bylo jediné vyloučení v první třetině, a hned se nám podařilo přečíslení využít. Braku vstřelil po pěkné akci Jiří Kadlec st., za asistence Lukáše Peška a Jakuba Semiráda a nedlouho poté se potkal Lukáš Pešek v soupeřově třetině s pukem, a nikým neatakován blafákem zvýšil na 2:0. Potvrdil, že v první třetině jsme byli o kousek lepší.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve stejném tempu, útoky se střídaly, v jednom případě soupeř snížil na 2:1. Přibylo i na tvrdosti, na každé straně po dvou vyloučených, jedno bylo současné. Stav se ale nezměnil. Povedlo se ho změnit až Žabonosům, když ve třicáté osmé minutě vyrovnali. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho, protože těsně před koncem třetiny, v čase 39:54 Josef Malý po přihrání Robina Martínka upravil stav na 3:2.

Ve třetí třetině boj pokračoval, útoky se střídaly na obou stranách, ale důslednější jsme byli my. Ve čtyřicáté páté minutě dal od modré čtvrtý gól Bohumil Sladký, z nahrávky Robina Martínka. Pak v padesáté čtvrté jsme využili druhou přesilovku Po kombinaci Josefa Malého a Robina Martínka dal gól Martin Barták, a o necelé dvě minuty později účet završil Jiří Hyšpler, asistovali Vasil Zheliznyak a Radan Zugar. Matěj Kvasil už žádnou střelu za záda nepustil, nevyužili jsme ještě jednu přesilovku.

Podařenou třetí třetinou se zrodilo přesvědčivé vítězství.

Branky: 10. Kadlec st. (Pešek, Semirád), 13. Pešek, 40. Malý (Martínek R.), 45. Sladký (Martínek R.), 54. Barták (Malý, Martínek R.), 55. Hyšpler (Zheliznyak, Zugar) – 25. Malina (Pýcha, Mejzr), 38. Smejkal (Kedršt, Pomcihálek).

Kolín B: Kvasil – Hanzl, Barták, Skokan, Sladký, Křeček, Zugar – Kozák, R. Martínek, Malý – Kadlec st., Semirád, pešek – Kadlec ml., Hyšpler, Zheliznyak - F. Svoboda, Vaňkovský, Teplý, Pilný.

Žabonosy: Křivánek – S. Skokan, Hlaveš, Pýcha, Pomichálek, Paroubek – Kubát, Smejkal, Hrachovec, Čtvrtečka ml., Honz, J. Kunášek, Kedršt, Mejzr, Malina, Hutla, Zemánek.