Přihlásit se

Klikněte zde !

Kalendář klub

<< < leden 2019 > >>
po út st čt so ne
0 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03
11 událostí v měsíci leden 2019 11 událostí v měsíci leden 2019
Narozeniny
PictureKarel Matoušů - KOL (16)
1 událost dne 03. leden 2019
Narozeniny
PictureDavid Zdeněk - KOL (20)
1 událost dne 07. leden 2019
Narozeniny
PictureLukáš Kučera - KOL (21)
1 událost dne 08. leden 2019
Narozeniny
PictureAdam Mráz - KOL (14)
1 událost dne 11. leden 2019
Narozeniny
PicturePetr Morkes - KOL (30)
1 událost dne 15. leden 2019
Narozeniny
PictureAntonín Kadlec - KOL (21)
1 událost dne 17. leden 2019
Narozeniny
PictureRadan Zugar - KOL (18)
1 událost dne 22. leden 2019 1 událost dne 23. leden 2019
Narozeniny
PictureDavid Barkóci - KOL (23)
1 událost dne 24. leden 2019 2 událostí dne 25. leden 2019

Kateřina Mrázová - promoce. Foto 2x: archiv hráčkyKateřina Mrázová - promoce. Foto 2x: archiv hráčkyNa jaře ukončila vysokoškolské studium na univerzitě v Minnesotě a s tím taky působení v univerzitním týmu Minnesota-Duluth. Téměř pětiletou štaci tak musí vystřídat další etapa. Kolínská pětadvacetiletá hokejistka Kateřina Mrázová, kterou jste během srpna mohli potkat i na kolínském ledě a nyní se vrátila z turnaje čtyř v Hodoníně, kde ovládla individuální statistiky, se vydává znovu za moře, tentokrát ne jako studentka hokejistka, ale jako profesionální hráčka týmu Connecticut Whale.

Jak strávila kolínská hokejistka léto?

Letos jsem léto začínala v Americe, kde jsem procestovala s kamarádkami z Čech západ Ameriky. Když jsem se vrátila do Čech, tak jsem většinu času strávila doma přípravou na další sezonu. V červenci jsem tedy ještě byla v Itálii (Asiago, Roana) na MS v in-line hokeji. Bylo to skvělé – skvělý tým, skvělá parta, skvělá atmosféra, dobré druhé místo. Dobré proto, že jsme měly na zlatou. Teď už chodím na led, i když mě trochu zlobí koleno a musela jsem vynechat první kemp nároďáku, což mě dost mrzí.

 

Budeš se vracet za moře. Podepsala jsi svou první profesionální smlouvu, že?

Ano. Podepsala jsem s týmem Connecticut Whale (NWHL). Nebylo to lehké rozhodnutí, ale myslím si, že jsem se rozhodla dobře. Ještě jsem měla další nabídky z CWHL a ze Švédska, ale tato nabídka mě zaujala nejvíce.

 

K. Mrázová s otcem Pavlem Mrázem, člen DR SC Kolín.K. Mrázová s otcem Pavlem Mrázem, člen DR SC Kolín.Jak se těšíš na každodenní hokejovou práci? Přece jen, do této doby jsi byla hokejistka studentka, tak se ti život asi trochu změní…

Hrozně moc se na to těším. Jsem ráda, že se mohu věnovat něčemu, co mám ráda. To se každému nestává a já jsem za to hrozně ráda. Jako studentka-hokejistka to bylo velmi náročné a vlastně moc času na jiné věci nebylo. Tak doufám, že teď toho času bude o trochu více, i když s kombinací práce to bude asi podobné. Jinak co se týče po té hokejové stránce, tak se toho až moc nezmění. V Minnesotě-Duluth (WCHA) byl tým s profesionálním přístupem i zázemím, takže tady mě asi žádné veliké překvapení nečeká.

 

V Connecticut Whale bys neměla jen hrát, ale taky trénovat. Je to tak?

Ano, budu v Connecticutu trénovat holky, dva týmy - do 10 a 12 let. Jsem moc zvědavá, jakou to bude mít úroveň. Už se na to moc těším. Mimochodem, můj brácha, kterému je taky 12 let, si již naplánoval cestu za mnou. Prý ty moje tréninky a všechno ostatní tam musí zkontrolovat. (smích)

 

Na jaře jsi odpromovala na univerzitě v Minnesotě, tedy jsi skončila i se svým působením v americké ženské univerzitní soutěži. Jak se ti loučilo nejen s týmem, ale i školou, spolužáky…?

Tak loučení je pro mě vždycky těžké, ještě k tomu když vím, že už je nikdy asi neuvidím. Přece jenom jsem tam byla přes čtyři roky a za tu dobu jsem si tam našla spoustu dobrých kamarádů. Nebylo to lehké.

 

Můžeš čtenářům ve zkratce připomenout, jaký byl tvůj univerzitní hokejový život v Americe v předešlých letech?

Většinu dne jsem začínala školou, kterou jsem měla do 11-12 hodin, pak jsem měla hodinu až dvě na oběd a letěla jsem na zimák. Na zimáku jsem trávila okolo 5-6 hodin denně, kde jsme většinou měli okolo 2 hodin na ledě, 2 hodin v posilovně a do toho občas nějaké video a meeting. Pak rychle domů a učit se. Většinou jsme mívali rozvrh od pondělí do čtvrtka, protože jsme měli zápasy v pátek a sobotu, kdy už ve čtvrtek jsme odjížděli na zápas, nebo jsme v pátek dopoledne měli vždycky rozbruslení, tak abychom nezameškali školu. Bohužel, ne každý rok se to povedlo tak, aby byl pátek volný, ale od toho byly neděle, abychom to všechno dohnali.

Co tě čeká v nejbližších dnech?

Ted momentálně řeším víza do Ameriky a až je vyřeším, tak odletám do Connecticutu. Do té doby se budu připravovat s kolínskou juniorkou.

Partneři klubu

sponzori

privesek hokejista

Zimní stadion