Přihlásit se

Fanshop

privesek hokejista

DALŠÍ MOŽNOST ZAKOUPIT NA ZS

pondělí 23. 11. 2020, 15.00-18.00

NELZE PLATIT KARTOU

Jan Gusta HavelJan Gusta HavelNejslavnějším odchovancem kolínského hokeje je sedmasedmdesátiletý hokejový útočník Jan Gusta Havel. Ten se může mimo jiné pyšnit ziskem dvou olympijských medailí a dvou medailí z Mistrovství světa v ledním hokeji.

Jan Gusta Havel začínal s hokejem v Kolíně. Dres Tatry Kolín nosil až do dospělosti, i během několika druholigových sezon, než nastoupil na vojnu. Vojenskou službu začínal v Dukle Litoměřice, ale po roce byl převelen do Dukly Jihlava. V dalších letech působil ještě ve dresech pražské Sparty a Slavie. V hokejovém dění působí stále. Pomáhá v mládežnických týmech Sparty Praha a trénuje veteránskou reprezentaci ČR.

 

Téměř sto utkání odehrál také za reprezentaci, kde nastřílel více než čtyřicet branek. Nejlepším střelcem se stal dvakrát v rámci české extraligy. V sezoně 1967-1968, kdy také získal stříbrnou olympijskou medaili, a v sezoně 1970-1971, kdy získal stříbro na Mistrovství světa. Mezitím získal v sezoně 1968-1969 bronz na Mistrovství světa a poté bronzovou olympijskou medaili v sezoně 1971-1972.

 

Díky těmto úspěchům a především výborné střelecké kariéře se stal členem Klubu hokejových střelců (klub československých a českých hokejistů, kteří vstřelili v československé hokejové lize, české extralize, československé reprezentaci a české reprezentaci celkem alespoň 250 branek), členem All Star týmu Sparty Prahy a od roku 2014 členem Síně slávy.

 

Jan Gusta Havel, který pochází z Pašinky u Kolína, bude hostem středečního utkání Kolína s Pískem (29. 01. 2020). Převezme jeden z benefičních dresů a vhodí úvodní buly utkání. Zápas mezi Kolínem a Pískem začíná v 18.07.

 

LEGENDA LEGENDÁM

Kozlové v rámci projektu Legenda legendám odehrají 1. třetinu utkání s Pískem (29.1.2020, 18.07) ve speciálních dresech. Na nich bude kromě kozla podobizna kolínské legendy, Jana Gusty Havla, a samozřejmě i Ivana Hlinky. Na jeho počet totiž tato nadace vznikla.

 

Speciální dresy budou po utkání podepsány hráči a následně půjdou do aukce, jejíž výtěžek bude předán Nadačnímu fondu Ivana Hlinky. Ten pomáhá především bývalým hráčům, kteří se nacházejí v sociálně obtížné životní situaci, například zakoupením invalidních pomůcek.

HOKEJKA TV

hokejka tv banner

Partneři klubu