Přihlásit se

Z vernisáže výstavy Kolébky hokeje. Foto: Jan KobzáňZ vernisáže výstavy Kolébky hokeje. Foto: Jan KobzáňV úterý 16. června byla v Síni slávy českého hokeje slavnostně zahájena výstava Kolébky hokeje. Mezi exponáty nechybí ani kolínské artefakty.

Kmotry expozice se stali slavní „rybníkáři“ Jan "Gusta" Havel, který vyrůstal hokejově v Kolíně, dále Vladimír Martinec a Filip Chytil. V televizní reportáži České televize, která byla k vidění v úterý 16. června večer v Brankách, bodech, vteřinách mluví právě kolínská legenda Jan Havel vedle kolínského dresu s kozlem.

 

Na vernisáži výstavby zavzpomínaly legendy na hokejové začátky, pomluvil i prezident českého hokejového svazu a přítomní se mohli setkat i s dalšími významnými českými hráči, například Vladimírem Martincem, Jiřím Šlégrem, Jaroslavem Pouzarem a dalšími.

 

Na výstavě nechyběl ani kolínský fotograf Jan Jack Kobzáň, jehož fotografie jsou na výstavě také k vidění a který střípky ze svého zážitky nabízí i fanouškům SC Kolín ve fotogalerii ZDE.

 

Více o výstave ZDE.

Partneři klubu

Partneri Klubu

privesek hokejista