24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Do vítězného konce dovedli kolínští druholigoví hokejisté poslední domácí přípravné utkání. Porazili pražskou KoBru 4:3 a připsali si tak celkově už páté přátelské vítězství.

Kolín - KoBra Praha

4:3

První polovina mače patřila Kolínu, ta druhá už nebyla tak jednoznačná. Přesněji řečeno, během prvních třiceti minut Kozlové stříleli góly a měli herní převahu, pak už pustili do hry i soupeře.

Skóre zápasu otevřel ve dvanácté minutě Zumr, když hned po Šafránkově vyhraném buly přesně zamířil k tyčce. Puk na úspěšné znamení tak ladně cinkl o konstrukci brány. Na 2:0 zvyšoval v přesilovce Ježek. To nejprve Svoboda poslal křižnou nahrávku na Semiráda před bránu, ten našel volného Ježka na druhé tyči a nebylo co řešit. 3:0 se domácí ujali vedení v osmadvacáté minutě v oslavení a už to vypadalo, že to bude jednoznačný zápas.

Nakonec ale nebyl. Hosté dvěma trefami ve dvou přesilovkách snížili na rozdíl jediné branky a zkusili ještě power play. V té sice Kozlové do prázdné kasy zvyšovali zase na rozdíl dvou gólů, ale co naplat, když minutu a vteřinu před koncem hosté dostali prostor v obranné třetině Kolína a po zemi k tyčce mohli zase snížit - 4:3.

Do konce zápasu pak zkoušeli hru v šesti na pět, ale i když měli dva nadějné pokusy, Kozlové už zápas dotlačili do vítězného konce.

,,Měli jsme jasné vedení, utkání pod kontrolou a začali jsme dělat chyby tím, že jsem začali hrát něco jiného, než jsme si řekli. Komplikovali jsme si hru, ztráceli jednoduchost a ztráceli puky. Všichni chtěli dát gól a z toho pramenily chyby," komentoval trenér Jiří Kadlec, proč Kozlové jednoznačně rozjetý zápas nechali dojít do dramatu.

,,Na druhou stranu jsme měli spoustu dobrých věcí. Do stavu 3:0 jsme hráli dobře a dařilo se. Umíme to, ale kazíme si to," dodal ještě.

A neopomněl vtipně okomentovat úterní kvalitu ledu, který v další teplý den roku nebyla zrovna dobrá. ,,Padesát minut zápasu jsme měli plovací vesty a kruhy, které nám zněmožnovali hrát kombinační hokej a obě mužstva byla ráda, že došlapa vodu," podtrh své hodnocení asistent trenéra Kolína Jiří Kadlec.

Branky: 12. Zumr (Šafránek), 22. Ježek (Semirád, Svoboda), 28. Zumr (Barták), 60. Němec (Hanzl) - 32. Hanták, 56. Kučera (Hovsepjan), 59. Hlinka (Borovanský). Rozhodčí - Špringl - Špringl, Tasch. Vyloučení: 7:6, navíc Cafourek 10 min NARZ a Kučera 10 min NESP (oba KOB) a nájezd Kolín za faul Langa. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:2. Diváci: 150.

Kolín: Sejpal - Hanzl, Svoboda, Březina, Skokan, Voženílek, Barták - Ježek, Semirád, Malý - Zumr, Šafránek, Morkes - Kadlec ml., Kadlec st., Němec - Hlavatý

st, 09. led. 2019 18:00