10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Petr NiečIlustrační foto. Foto: Petr NiečPoslední přípravný duel kolínští hokejisté vyhráli. Na horké půdě rivala z Nymburka nejdřív ztráceli ve hře, ale pak srovnali s domácími krok a nakonec brali výhru po nájezdech.

,,Po první třetině to vypadalo, že dostaneme velký náklad. Nedostali jsme se skoro ze třetiny. Byl taky příšerný led, byl seřezaný, byly vidět dvě modré čáry. Tu první třetinu byli domácí suverénně lepší, pak jsme se s tím srovnali a vrovnali jsme se a už to šlo,“ komentoval výkon Kolína vedoucí mužstva Rudolf Musílek.

Kolínští se paradoxně tomu nejprve dostali do vedení, ale pak o něj přišli a vlastně se s Nymburkem honili jak kočka s myší celý zápas. Chvíli vedl ten a pak zase ten. A nakonec se čtyři minuty před koncem třetí třetiny dostali do výhody Kozlové. Kadlec střílel z mezikruží a Semirád dorážel skoro do prázdné brány. Ale přetahovaná pokračovala dál a neskončila ani v šedesáté minutě.

To totiž domácí vyrovnali a pokračovalo se v nájezdech. A jednoznačné to nebylo ani tam, přestřelovaná pokračovala dál. Nejdřív nymburský Čapek nedal, pak ho napodobil kolínský Zumr. Na trefu Kříže reagoval gólem Malý. A ve třetí sérii ale netrefil nymburský Eis a kolínský kapitán David Šafránek svým tradičním způsobem ano. Vystřelil Kolínu výhru v posledním přípravném utkání.

,,Byl to hokej z obou stran nahoru dolu. Všichni mysleli víc na útok než na obranu. Divákům se to asi líbilo, ale mě jako trenérovi ne,“ říkal s úsměvem v hlase kolínský trenér Jiří Seidl.

Kozlové uzavřeli přípravu výhrou po nájezdech a celkově si v přípravě připsali 6 výher a 4 porážky.

Branky: 23. Barbora (Rittig, Kuzďas), 26. Kříž (Král), 29. Stehlík (Eis), 33. Michálek (Kříž, Král), 60. Král (Rittig) – 12. Šafránek (Zumr, Voženílek), 27. Šafránek (TS), 29. Zumr (Šafránek), 36. Malý (Zumr), 56. Semirád (Kadlec st., Ježek), rozh. náj. Šafránek

Vyloučení: 2:0, navíc TS za faul Bičiště. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 4:3, 1:1 – 0:1. Diváci: 50.
Kolín: Sejpal (od 41. Moravec) – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Barták - Ježek, Semirád, Malý – Zumr, Šafránek, Němec – Kadlec ml., Kadlec st., Hlavatý – Jelínek.