10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Klatovům. Foto: Petr NiečZ utkání proti Klatovům. Foto: Petr NiečPo 3. kole 2. hokejové ligy se kolínským fanouškům dobře kouká na tabulku. Bez ztráty kytičky totiž na samotném čele stojí Kozlové. V sobotu potvrdili svou doposavadní neporazitelnost výhrou nad týmem Klatov 5:4.

V úvodu utkání ale kolínským pěkně zatrnulo. Klatovy, které byly stejně jako Kolín do té doby neporaženi a defacto bojovaly o prvenství v tabulce, totiž po osmi minutách v Kolíně vedly 2:0.

,,Začátek zápasu nám nevyšel. Čekali jsme, s čím hosté přijdou a bylo to z naší strany takové ve stoje," přiznal kolínský trenér Jiří Seidl, že půlka první třetiny nebyla tím, čím by se jeho svěřenci mohli pyšnit. Pak ale naprosto otočili.  ,,Pak jsme začali bruslit a zápas se srovnal. Byli jsme trpěliví v obranně a počkali jsme si na chyby soupeře," vyzdvihoval Seidl.

Kozlové ještě před koncem prvního dějství srovnali na 2:2 a vrátili se zpět do hry. Nejdřív v přesilovce Morkes dorážel do odkryté branky, pak Hanzlovu střelu protečoval do brány Semirád.

Jenže, bum, ve druhé třetině přišla další ledová sprcha. Na jejím samotném konci hosté dlouhým pasem prošli do kolínského obranného pásma a gól. Kozlové šli do kabin za nepříznivého stavu 2:3.

,,Pocit to byl pro kluky asi špatný. Přišli do kabiny takoví zkroušení. Ale na led už jsme šli zase odhodlaní a potvrdili jsme, že chceme vyhrát," popisoval kouč domácích, jaké to bylo o poslední přestávce v kabině a zdůraznil, že se z gólu jeho tým rychle dostal.

Kozlové udeřili ve 46. minutě, ve 47. minutě a v 52. minutě a vedli 5:3. Byl to neskutečný obrat a domácí fanoušci byli u vytržení. ,,Byly to pěkné akce. Bylo důležité, abychom vytvořili tlak. To je to, co jsme si řekli v kabině. Kluci věřili tomu, že vyhrajeme a splnili to. Klatovy na tom bruslařsky byly hodně dobře a byl to velmi nepříjemný soupeř," uzavřal své hodnocení utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Jak už bylo řečeno, Kozlové jsou nyní na 1. místě tabulky. Mají ze tří zápasů děvět bodů, stejně jako pražská Kobra, která ma však o gól horší skóre a je na druhém místě.

čt, 03. led. 2019 18:00