10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Kozlové střílí 2. gól utkání. Foto: Jan KobzáňKozlové střílí 2. gól utkání. Foto: Jan KobzáňKozlové se vezou na vítězné vlně i po derby s Nymburkem. Ač Polaban v Kolíně makal o sto šest, na Kozly zbraň nenašel a odjel z kolínského ledu poražen 2:4. Kozlové dál vedou tabulku bez ztráty jediného bodu.

Kolín - Nymburk

4:2

Podle papírových předpokladů skončilo derby Kolína s Nymburkem. Nymburští ač tlačili a vrhali se na Kozly hlava nehlava, nedostali tolik prostoru, aby mohli v Kolíně na zisk bodů pomýšlet. Kolín bral v derby výhru 4:2.

Do zápasu vstoupili aktivněji možná i hosté, na kterých bylo vidět odhodlání se poprat o body, ale co je zabrzdilo, to byl gól Kolína z osmé minuty. Hanzlův puk tečoval do vinglu Jan Veselý. Když pak Polaban vyrovnal díky zaváhání kolínského gólmana. Ten se sice snažil uhasit chyby svých spoluhráčů v poli, ale vyjel proti dvěma Nymburským pro puk, který nepolapil a Novák mohl srovnávat do prázdné brány.

Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Kozlové totiž proměnili přesilovku. Pácalův puk od modré tečoval před bránou Hanzl a Kolín vedl 2:1.

Ve druhé třetině pak Kozlové ustáli nápor hostí a sami udeřili. Semirád vybojoval puk u mantinelu, Pácal ho vypálil od modré a Veselý ho po důrazu na brankovišti dorážel – 3:1.

Náhrada za Davida Šafránka ze Slavie pak přidala i čtvrtý gól Kolína a dokonala hattrick. V úvodu poslední části Jan Veselý pěknou střelou zápěstím zvyšoval na 4:1.

Jak čas ubíhal, a hostům se vzdalovalo vítězství, tak měli méně pokusů, přesto Kozly ohrozili. Brzák třeba hned třemi střelami, proti kterým musel Sejpal tasit gala zákroky. Po jedné z nich si pěstní účty vyřídili Morkes s Barborou. Nymburští pak dokonce po buly trefou pod víko snížili na 4:2, ale to bylo vše.

Body zůstaly v Kolíně.

Nejlepší hráči: Veselý - Matoušek

Braky: 10. Veselý (Hanzl, Semirád), 17. Hanzl (Pácal, Malý), 33. Veselý (Malý, Semirád), 41. Veselý (Semirád, Malý) - 13.  Novák, 37. Knesl (Protivný, Bičiště). Rozhodčí: Luczków - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.  Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1. Diváci: 1093.

Kolín: Sejpal - Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Nedbal - Veselý, Semirád, Malý - Jankovský, Zumr, Morkes - Kadlec ml., Kadlec st., Ježek.

Nymburk: Matoušek - Loučka, Kříž, Saňa, Knesl, Novák, Rittig, Košař - Eis, Král, Stehlík - Protivný, Bičiště, Šimek - Brzák, Michálek, Barbora - Jindra