Přihlásit se

Klikněte zde !

<< < květen 2019 > >>
po út st čt so ne
29 30 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 01 02
3 událostí v měsíci květen 2019 3 událostí v měsíci květen 2019
Narozeniny
PictureTomáš Pipek - KOL (24)
1 událost dne 30. květen 2019 1 událost dne 02. květen 2019
Narozeniny
PictureJakub Semirád - KOL (25)
1 událost dne 20. květen 2019

Václav Rác  Foto: Jan KobzáňVáclav Rác Foto: Jan KobzáňJinde už se hokejisté prohánějí po ledě, v Kolíně se zatím vyčkává na dodělání ledové plochy. Kolínští druholigoví hokejisté tak v těchto dnech absolvují sérii tréninků na suchu. ,,Nástup na led neovlivníme. Je to realita posledních let a nám nezbývá než to respektovat,“ konstatoval trenér Kolína Václav Rác, že taková je zkrátka situace.  „Kluci se po dovolené rozpohybují a mají snazší nástup na ledovou plochu, kde v počátku plánujeme smíšené tréninky led-suchá,“ našel alespoň jedno pozitivum v tom, že jejich nástup na led nebude tak brzký jako v jiných týmech. 

Jakými všemi fázemi hráči během přípravy projdou? Co vás čeká?
Na trénink máme zhruba měsíc před soutěží, což značí, že musíme kondiční tréninky zaměřit i na herní stránku v součinnosti, čímž “urychlíme“ čas. 

 

Máte na programu nakonec jen 8 přáteláků. Kvůli posunutému začátku soutěže soupeři dva zrušili. Je to pro Kolín negativní nebo spíš neutrální zpráva? 
Je to problém před začátkem soutěže, kde hrajeme poslední přípravné utkání 5. září a soutěž začínáme 13. září. Je tam nezvyklá pauza po zrušení utkání se Žďárem nad Sázavou. To utkání se zrušilo, neboť soutěž začínáme právě s tímto soupeřem. 

 

Asi je důležité toho odehrát dost před startem soutěže, obzvlášť letos, když se kvůli zvětšenému útočnému a obrannému pásmu změní ve hře řada věcí, že? V čem se hra nejvíc změní?
Pravděpodobně se hra zjednoduší, přijde více nastřelování kotouče, málo prostoru pro kombinaci ve středním pásmu. Hra bude přímočařejší. 

 

Na 1. tréninku jste měli skoro 30 hráčů a nebyli všichni. Jak jsi spokojen s kádrem?
Základní kádr víceméně zůstal a uvidíme, zda nám noví hráči pomůžou zvednout konkurenci v týmu. 

 

Objevilo se několik nových tvář. Junioři, Hlavatý, Klíma, Sladký. Asi nebude pokračovat všech více jak třicet hráčů. Kdy se bude zužovat kádr?
V průběhu třech týdnů už budeme mít o kádru jasno. 


Vrátil se Milan Valášek, loni klíčový hráč Kozlů. Jak tě tato zpráva potěšila?
Milana nepřeceňujeme, ale ani nepodceňujeme. Byl dobrou součástí týmu a věřím, že to tak bude pokračovat. 

 

Na závěr otázka k fyzickým testům, které hráči v letní přípravě absolvovali. Téměř všichni se zlepšili. V tabulce za poslední 3 roky je vidět u mnoha z nich posun neustálý a velký. S tím jako trenér musíš být asi spokojený, že? Jak vůbec na ty testy nahlížíš?
Je to jedno z více kritérií, i když si myslím, že oficiální testy by se měli zmodernizovat. Pravdou je, že kluci až na malé výjimky chodí poctivě trénovat, a to se v čase musí projevit. 

privesek hokejista

Následující utkání A týmu