24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Vítězství vezou Kozlové od nejvzdálenějšího soupeře ze své skupiny. V Sokolově brali tři body za výherní výsledek 4:1.

Sokolov – Kolín

1:4

A nebylo to jednoduché utkání. Domácí sice nastoupili k utkání na soupisce pouze se čtrnácti hráči do pole, a tak se opticky mohlo zdát, že to bude pro Kozly lehký zápas, ale nebyl.

Kozlové šli tedy rychle do vedení 2:0, ale pak domácí snížili na konci své přesilovky 5 na 3 na 1:2, Kozlové nedali řadu šancí a dlouho hráli s pouze jednobrankovou výhodou. Makat museli až do poslední třetiny, kdy odpor domácích zlomili.

Skóre zápasu otevřel ve třetí minutě Morkes. Druhá lajna kombinovala v útočném pásmu, Jankovský si s pukem vybruslil mezi kruhy, pak sjel k tyčce a odtud našel Morkese na druhé straně, který mohl zakončovat do prázdné.

Chvíli na to si vyměnili puk Zumr s Jankovským a druhý jmenovaný vsítil druhou branku hostí.

Jak už bylo nastíněno, domácí na to reagovali na konci dvojnásobné početní převahy ve třinácté minutě. Stav 1:2 pak vydržel až do dvaačtyřicáté minuty. Celou tu dobu Kolínští atakovali domácí bránu zcela neúspěšně. Vyslali na ní celkem pětačtyřicet střel a na gól, který by je dovedl k odskočení ve skóre, museli čekat až do úvodu posledního dějství.

Ve dvaačtyřicáté minutě hned po buly od modré přesně vypálil Barták. Byl to jeho úplně první gól sezony. Šest minut na to ho napodobil Zumr. Nepálil od modré, to ne, ale taky vstřelil svůj první gól sezony. Byla to jeho první branka ke čtrnácti asistencím. Právě tyto dva góly daly Kozlům klid na hokejky a domácím zhatily naděje na jakékoliv body.

I po 12. kole jsou Kozlové na prvním místě tabulky a nyní je čeká domácí mistrovský dvojzápas. Ve středu 4. listopadu hostí Řisuty, v sobotu 7. listopadu pak Jablonec. Jako perličku si k tomu dají ještě přátelské utkání. Ve čtvrtek 5. listopadu hostí druholigoví Kozlové extraligové áčko Pardubic. Podrobnosti přineseme.

Branky: 13. Sýkora (Říha) – 3. Morkes (Jankovský, Zumr), 6. Jankovský (Zumr), 43. Barták (Kadlec st.), 47. Zumr (Morkes, Voženílek). Rozhodčí: Hlinka – Belko, Havelec. Vyloučení: 7:7, navíc Truhlář (SOK) a Ježek (KOL) 10 min OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 455. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:2.

Kolín: Moravec – Pácal, Hanzl, Skokan, Hanzl, Barták, Březina – Veselý, Semirád, Malý – Zumr, Jankovský, Morkes – Kadlec ml., Kadlec st., Ježek - Navrátil

st, 09. led. 2019 18:00