10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Jablonci. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Jablonci. Foto: Jan KobzáňVelké emoce se vznesly nad sobotním utkáním druhé ligy mezi Kolínem a Jabloncem nad Nisou. Důvod? Sudí. Obzvlášť druhá třetina, kdy domácí dostali hned sedm dvouminutových trestů a hosté ani jeden, pobouřila nejednoho diváka v Kolíně. Zvlášť když Jablonec v těchto přesilovkách vyrovnal z 0:2 na 2:2.

,,Fauly to byly. Z naší strany to byly zbytečné fauly. A pramenily z toho, že jsme málo bruslili a soupeř to vycítil,“ udělal všem diskuzím o tom, zda Kolín fauloval nebo ne, přítrž hrající asistent trenéra Kolína Jiří Kadlec st.

,,Jablonec se ukázal jako tradičně těžký soupeř. Nám se povedl nástup do zápasu, ale od druhé třetiny jsme začali méně bruslit. Naopak soupeř byl hodně aktivní v útočném pásmu a využil toho. My jsme navíc reagovali na výroky rozhodčího, což nás rozhodilo. Před třetí třetinou jsme si v kabině řekli, že to takto nejde a už jsme to dohráli v klidu,“ komentoval Kadlec první dvě třetiny.

V nich šli Kozlové nejprve do vedení 1:0. V první třetině to bylo zásluhou Kadlece ml., na 2:0 pak zvyšoval Pipek na začátku druhého dějství. Hosté, jak už bylo uvedeno, vyrovnali ve dvou přesilovkách střelami z vrcholku kruhů a do třetí části utkání se šlo za vyrovnaného stavu a hrálo se jako od začátku.

Hosté byli pořád ti, kdo byl aktivnější v útočném pásmu a kdo vyslal na gólmana víc střel. V poslední třetině se ujala už ale jen jedna střela, a to na straně Kolína. Vyslal ji Petr Morkes a zařídil Kolínu výhru.

,,Závěr utkání jsme dohrávali s tím, že se musíme soustředit na obranu. Soustředili jsme se na to, abychom zablokovali hole, chodili do střel, aby se hosté už nedostali do vyložené šance,“ popsal, Kadlec, jaká byla taktika Kozlů na konci utkání, která jim nakonec vyšla. Vedení 3:2 udrželi a brali tři body.

,,Jsme rádi. Byl to čtvrtý zápas v osmi dnech a jsme rádi, že to máme za sebou a že hrajeme další zápas až za týden, takže si i trošičku odpočineme,“ byla na Kadlecovi vidět úleva.

Sobotní zápas hráli Kozlové bez tří hráčů. Nenastoupili David Šafránek, Jan Veselý a Václav Jankovský. ,,Šafránek jde do Slavie, a protože za sebou měli těžké tréninky a Slavie v pondělí hraje, došlo k dohodě, že za nás už nenastoupí, aby si odpočinul,“ vysvětlil absenci exkapitána Kozlů Kadlec. Šafránek odchází do Slavie hostovat natrvalo do konce letošní sezony.

,,Co se týče Veselého, došlo k dohodě už v pátek, takže za nás hrát bude, ale nestihla se udělat registrace, takže bude k dispozici až příští týden. A Venca Jankovský? Ten se na konci druhé třetiny v zápase s Řisuty zranil. Blbě si přisedl nohu a má natržené kolenní vazy. Asi tři týdny by se měl léčit. Doufáme, že to budou jen ty tři týdny,“ doplnil na adresu dvou hráčů, kteří budou na rozdíl od Šafránka dál dres Kozlů oblékat.