10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Děčínu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Děčínu. Foto: Jan KobzáňKozlové poslední letošní domácí utkání vyhráli. Předposlední Děčín porazili hladce 6:2.

Kolín - Děčín

6:2

Kozlové nechali Děčínské docela dlouho pomýšlet na body. Ještě v padesáté osmé minutě to bylo "pouze" o dva góly. A v tu chvíli se v oslabení vyřítil sám na gólmana Kolína Radim Vacek. Jenže nedal a pravidlo "Nedáš, dostaneš" se podepsalo na celé čáře. Z brejku totiž zaúřodoval Veselý - 5:2. Hosté pak nekoncentrovaní dostali hned v dalším střídání další gól. V oslabení se před bránou prosadil Voženílek. V posledních dvou minutách Kozlové tedy dali dva góly, vyhráli 6:2 a před Vánocemi se pěkně rozloučili se svými fanoušky.

První i druhá třetina ale nebyly tak jednoznačně pro Kolín. Tedy ne že by se Kozlové měli v průběhu utkání bát o body, ale do nijak velkého gólového úniku se nedostali. V první třetině hned po buly v přesilovce prošel do kasy Veselého puk. Pak hosté vyrovnali, když Drnec dorazil svou vlastní střelu. A ve dvacáté minutě ještě svrhl vedení na stranu Kolína Skokan, který se trefil ve hře čtyři na čtyři od modré.

V prostředním dějství Kozlové nejprve odskočili na rozdíl dvou gólů, když kapitán Malý pohotově zareagoval na vyražený puk gólmana Děčína a poslal mu ho mezi nohy. Pak se Děčínští opět dotáhli, když slavila úspěch Volrábova volejová rána. Ale Kozlové šli do kabin po druhé třetině stejně nakonec s rozdílem dvou gólů, protože se Veselý prosadil mezi betony.

Jak utkání vypadlo ve třetí třetině a jak dopadlo, už víte, takže jen nutno doplnit, že Kozlové se i po 23. kole (i když jim chybí odehrát jeden zápas pozn.red.) vyhřívají na 1. místě tabulky a na druhý Tábor mají pět bodů náskok.

,,Zápas jmse začali hodně dobře, ale pak jsme se na chvíli přizpůsobili hře hostů a trápili jsme se. Nakonec jsme se ale zlepšili a zaslouženě vyhráli," okomentoval utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Nejlepší hráči: Hanzl - Havlíček

Branky: 6. Veselý, 20. Skokan, 36. Malý (Semirád), 38. Veselý (Malý), 58. Veselý (Malý), 59. Voženílek (Zumr, Jankovský) - 13. Drnec (Zika, Oliverius), 37. Volráb (Vacek, Hříbal). Rozhodčí: Battěk - Špringl, Žídek. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 2:1, 2:0. Diváci: 989.

Kolín: Moravec - Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Březina, Suchý - Veselý, Semirád, Malý - Jankovský, Zumr, Morkes - Ježek, Kadles st., Navrátil - Chvojka, Hlavatý, Kadlec ml.