10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Fanoušci Kolína v Nymburce. Foto: Jan Kobzáň Fanoušci Kolína v Nymburce. Foto: Jan Kobzáň Jedni se na konci radovali, druzí smutnili. Tak to ve sportu je, jeden tým prohrát musí. Tentokrát to byli Kozlové, kdo neslavil. Nymburk vyhrál 4:3. Na čem se shodli úplně všichni přítomní, to byla fantastická divácká kulisa.

Oficiální zápis o utkání uvádí číslo 600 v kolonce diváků, neoficiální zdroje až 1150 lidí. Ač se ale údaje diametrálně liší, jedno je jasné. Kolíňáci, kterých přijelo do Nymburka stovky, udělali na derby vynikající atmosféru. ,,Poděkujte za nás Vašim fanouškům. Byla jich na zimním stadionu asi většina. Vytvořili krásnou atmosféru a byli sportovní. Ani na konci nehodili žádný dělobuch, fandili,“ vzkázal jim vedoucí nymburského týmu Jaroslav Vlasák.

Přidali se i další a nezapomněli to zmínit ani oba trenéři. ,,Tolik diváků tu letos bylo na charitativní zápas hvězd pro Dominika Skořepu,“ porovnával trenér Nymburka Pavel Bičiště. ,, Určitě to bylo dobré. Když lidi přijdou na zápas, má to i jinačí náboj,“ pochvaloval si zase kolínský lodivod Jiří Seidl. ,,I když my jsme naše fanoušky asi začali vnímat až od druhé třetiny. V té první byla naše hra taková profesorská bez pohybu,“ dodal ještě a narážel tím už na samotnou hru.

V ní Kozlové byli většinu času aktivnější, ale první třetinu zaspali a to se jim nakonec vymstilo.

,,My jsme první třetinu začali hrozně špatně. Neměli jsme žádný pohyb. Mysleli jsme si, že to uhrajeme ve stoje a skoro celou jednu třetinu nám trvalo, než jsme pochopili, že Nymburk hraje hodně rychle z obranné třetiny. Neudrželi jsme se na puku a prohrávali jsme osobní souboje,“ popisoval Seidl.

,,Od 2. třetiny se naše hra o dost zlepšila. Soupeř byl pod tlakem a podařilo se nám až vyrovnat. Celý mančaft byl ale v euforii a každý chtěl rozhodnout v základní hrací době. Díky tomu jsme měli ve hře hodně riskantních věcí do obrany, a to se nám vymstilo,“ pokračoval ve svém komentáři kolínský trenér a popisoval gól z šestapadesáté minuty, který stál Kozly asi body.

,,V závěru jsme ještě zkusili power play, podařilo se nám i snížit v tu chvíli na 4:3. Konec si ale domácí i přes náš tlak pohlídali. Soupeř si vítězství zasloužil,“ shrnul své hodnocení kouč Kozlů Jiří Seidl.

Jeho protějšek Pavel Bičiště, když Kozlové vyrovnali na 2:2 a byli na ledě aktivnější, věděl jasně, co se musí a nesmí stát. ,,Šlo o to zlepšit hru v obranné třetině, neudělat faul. Těch jsme měli v zápase poměrně dost. Jakmile by aktivní Kolín hrál přesilovku, byl by to pro nás určitě problém,“ to při pozápasovém rozhovoru zdůrazňoval několikrát. Nakonec se to nymburským povedlo. Po vyrovnání byli trpělivý, nehodili ručník do ringu. A pak přišla ta kolínská chyba na obranné modré čáře a spousta místa pro Šimka. Ten derby vlastně rozhodl. Dal gól na 3:2.

Pak se ještě v kolínském power play měnilo dvakrát skóre, když nejdřív domácí trefili prázdnou bránu a Kolínští dokázali ještě snížit, ale vyrovnání už nepřišlo. ,,I když jsme v závěru odskočili ještě o dva góly, věděli jsme, že nic není hotovo. A taky nebylo. Hned v dalším střídání jsme dostali gól. Na konec jsem dal důvěru silovým hráčům, kteří to měli umlátit,“ popisoval svou taktiku na konci utkání Pavel Bičiště.

Kozlové měli na konci utkání 20 sekund na to, aby ještě vyrovnali a puk několikrát poskakoval kolem brány, ale Bičišťovi muži ho do brány nepustili, a tak se Nymburk radoval z výhry 4:3.

,,Jsme rádi za tu výhru. Jsou i takové zápasy, kdy je jeden tým víc na puku a prohraje. To je tentokrát asi případ Kolína,“ shrnul ještě nymburský lodivod.

čt, 03. led. 2019 18:00