10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Táboru. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Táboru. Foto: Jan KobzáňTěžký zápas za sebou mají hokejisté Kolína. V rámci 25. kola hostili v neděli Tábor a museli nejen obhájit první místo tabulky, ale taky čelit soupeři, který průměrně střílí pět branek za zápas. A to se jim povedlo. Vyhráli 2:1.

,,Bylo vidět, že to bylo utkání prvního a druhého týmu tabulky. Bylo to rychlé utkání, hrál se rychlý hokej, důrazný hokej s šancemi na obou stranách,“ liboval si trenér Kolína Jiří Seidl.

,,V zápase bylo taky hodně přesilových her, což znamenalo hodně pěkných akcí. Musím pochválit kluky za oslabení, že je ubránili. Tábor je měl dobře sehrané, takže zasloužíme pochvalu, že jsme neinkasovali,“ doplnil ještě kolínský lodivod. Jeho svěřenci museli v zápase čelit hned šestkrát hře v oslabení a Táborští je nešetřili. Rotovali v útočném pásmu, stříleli z úhlů, doráželi. A Kozlové to zvládli.

Nakonec to byli jen oni, kdo proměnil přesilovku. Už v deváté minutě, vlastně v úplně první početní výhodě zápasu dorážel do odkryté brány Tomáš Pácal. Kozlové v tu chvíli vedli 1:0. Další dva góly, které upravily výsledek na konečných 2:1, padly ve hře pět na pět.

Stav 2:1 svítil na světelné tabuli dlouho, od dvacáté sedmé minuty. Celou tu zbývající dobu se hosté snažili vrovnat, ale nepodařilo se jim. Kozlové takticky závěr zápasu zvládli.

,,Za stavu 2:1 jsme do 3. třetiny šli spíš z obrany. Nechodili jsme napadat, čekali jsme, že zachytíme rozehrávky ve středním pásmu a že budeme chodit spíš do přečíslení. Šance už jsme moc neměli. Museli jsme myslet spíš na obranu. Tábor je silný v útoku. Tam ta útočná síla je. Mají hodně dobrý útok, nastříleli skoro 130 gólů už,“ přemítal po utkání kouč Kolína, který byl pyšný, že jeho hoši dokázali útočný nápor Kohoutů zneškodnit.

Kohouti mohli být po zápase zklamaní. Minimálně bod chtěli. V poslední části právě díky obranné hře Kolína a řadě vyloučení Kozly jednoznačně přestříleli. V zápase jim zazvonila i tyčka a řadu dobrých pokusů polapal gólman Sejpal. Zkrátka to štěstí se v neděli přiklonilo spíš na stranu Kolína.

,,Tam jsme měli i štěstí, když padly tyčky, někdy i to k hokeji patří. Ale řekl bych, že jsme šli vítězství víc naproti. Lépe jsme ten zápas obránili a myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát,“ shrnul hodnocení kolínský lodivod Seidl.

Další náročný zápas čeká Kozly v sobotu 9. ledna, kdy zajíždějí na pražskou Kobru.