10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňSobotní šlágr druholigové skupiny Západ, ve kterém první Kolín hostil čtvrté Vrchlabí, nabídl napínavou podívanou, v níž Kozlové hráli o potvrzení pozice na čele tabulky a Vrchlabští zase o skok až na třetí příčku tabulky. Výsledek? Kolín vyhrál 5:3, na prvním místě má pět bodů náskok a jeden zápas k dobru k tomu. Vrchlabští jsou pátí se stejně body jako čtvrtý Jablonec a tři body za třetími Klatovy.

,,První třetina se nám hodně povedla. Bylo tam z naší strany hodně pohybu, dobrá kombinace. Soupeře jsme prakticky nepustili do žádného přečíslení. Díky tomu všemu jsme tu třetinu vyhráli 2:0,“ byl po utkání rád trenér Kolína Jiří Seidl. A právem. Jeho svěřenci na ledě nechávali duši.

,,Druhá třetina už byla horší. V obranném pásmu jsme byli dost pasivní a nechali jsme soupeře dost hrát,“ pokračoval v hodnocení a zmínil fakt, že Kozlové po druhé třetině vedli už jen 3:2.

,,V té poslední části už soupeři nezbývalo než vložit všechny síly do útoku. Takže Vrchlabští dost forčekovali. Chodili na nás ve dvou i ve třech. Až na výjimky jsme to ale sehráli chytře a zaslouženě jsme vyhráli,“ přidal ještě Seidl.

Těmi výjimkami měl na mysli třeba situaci z konce utkání, kdy Kozlové podcenili situaci na ledě a museli to vyřešit faulem, za nějž bylo nařízené trestné střílení. A jel ostřílený borec Filip, který nájezdy dává. Tentokrát ale nedal.

,,To mě celkem mrzelo, že za takového stavu, kdy vedeme jen gól, se dostaneme za hru, ztratíme kotouč a nehlídaný hráč jede sám na bránu. Mohl to být rozhodující moment utkání. Gólman trestné střílení ale chytl, což bylo důležité. Pro nás je to zase ponaučení do dalších utkání,“ okomentoval situaci Seidl.

Kozlové mají hned ve středu na programu další zápas. Zajíždějí do Žďáru nad Sázavou.