10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Petr NiečIlustrační foto. Foto: Petr NiečPorážku číslo pět si připsali kolínští hokejisté do svých statistik. Ve středu podlehli desátému týmu tabulky Žďáru nad Sázavou. V utkání se jim vůbec nedařilo, a tak domácí právem získali všechny body.

Nástup do první třetiny, kdy kolínští po 28 sekundách prohrávali 0:1 a po třech minutách 0:2, nebyl ideální. Jenže Kozlové se z toho nedokázali vzpamatovat.

Naopak, celé první třetině vévodili domácí a kolínský gólman se měl co otáčet, aby jeho tým neinkasoval ještě víc gólů. Bureš se dostal za kolínské hráče a Moravec musel tasit lapačku. Pak jeli domácí tři na jednoho a proti Kaňkovi byl účinný beton kolínského gólmana. V poslední minutě se vydal do brejku ještě Vítek. Zkrátka Žďárští byli hodně aktivní.

I když Kozlové snížili v průběhu utkání až na 2:3 a snažil se bojovat o body, moc šancí si nepřipsali. Ve třetí třetině měli dokonce ještě v padesáté třetí minutě pouze jednu střelu na bránu. Důvod byl jednoduchý. Žďárští využívali své gólové výhody, hráli chytře. Čekali na brejky, ujímali se nepovedených rozehrávek Kolína. A když už se museli bránit ve vlastní třetině, obětavě padali do střel, blokovali je a Kozlové skoro nedostali šanci jejich branku ohrozit.

Navíc sami Plameny měli kupu šancí. Proti Střechovi vytáhl už v leže na zemi Moravec lapačku a vychytal jasný gól, pak v akci dva na dva vzal na sebe zodpovědnost Vítek, ale ztroskotal na lapačce. No, Kozlové tentokrát byli k bodům daleko. Navíc jim nepřálo ani štěstí. Když stíhali náskok domácích a dostali se do nadějné pozice, Morkes orazítkoval tyč.

Kozlové se musí z porážky rychle oklepat, protože už v sobotu doma hostí Sokolov a pak v nadcházejícím týdnu zajíždějí do Řisut a Jablonce nad Nisou.

„Z naší strany to bylo hodně špatné utkání. Soupeř nás přehrával ve všech směrech. Hlavně v první třetině. Nestačili jsme se soupeřem bruslit a z toho plynuly naše chyby. První třetinu jsme prohráli 1:3 a od toho se odvíjel celý zápas. Na konci jsme neměli ani šance, který by mohly zápas obrátit," řekl po utkání zklamaný trenér Kolína Jiří Seidl.

čt, 03. led. 2019 18:00