24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Z utkání proti Řisutům. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Řisutům. Foto: Jan KobzáňKozlové v Řisutech potvrdili roli favorita a podruhé za sebou se přiblížili nastřílení kulaté desítky. Nakonec ale Řisuty desátého gólu ušetřili a zvítězili 9:2.

Řisuty – Kolín

2:9

Kolínští hokejisté vstoupili do utkání více než dobře, po necelých šesti minutách vedli 2:0, uklidnili se a na stejné vlně se pak nesl celý zápas.

Celkově Kozlové zvítězili 9:2. O čtyři branky se postaral Morkes, zbylých pět si rozdělili Voženílek, Chvojka, Navrátil, Ježek a Kadlec st.

Nejlepším exekutorem utkání se stal Petr Morkes, kterému byl hattrick málo a do statistik si připsal hned čtyři góly.  Ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání, když se prosadil po rychlé akci střelou od modré. Z podobné dálky se radoval i v patnácté minutě. Když pak o deset minut později dovršil hattrick a vstřelil pátý gól Kozlů, fanoušci Kolína naházeli na led Řisut kšiltovky. Momentálně nejúspěšnější střelec Kozlů pak ještě v poslední minutě podtrhl výborný zápas Kolína brankou z trestného střílení.

,,Samozřejmě, že jsme do zápasu šli s tím, že soupeř bude hrát dobrou obranu a hodně do těla, což se potvrdilo. Kluci to ale zvládli. Plnili, co jsme si řekli. Až na pár momentů, kdy byly výpadky a nedisciplinovanost, zápas vypadl výborně a zaslouženě jsme vyhráli,“ okomentoval výhru Kolína trenér týmu Jiří Seidl.

,,Skoro všichni měli dost příležitostí na gól. Když jsme dobře bruslili, těžko nás domácí zastavovali. Na druhou stranu jsme měli pár výpadků, kdy nás napadali, a to nám nesvědčilo,“ doplnil ještě k výkonu svého týmu Seidl.

Kouč Kolína mohl od druhé třetiny nechat zasáhnout do hry i čtvrtý útok.  A i ten se prosadil. „Dal jsem je tam, protože jsem počítal s tím, že to svým bruslením oživí, a to se stalo. Dostali se do nějaké šance a dali i gól,“ byl rád Seidl, že i náhradníci se dokázali prosadit.

Kozlové si upevnili své postavení na prvním místě tabulky a mají již jistotu účasti v play off.

Branky: 11. Náprstek (Krpata, Kos), 28. Náprstek (Kužel, Dostál) – 4. Morkes (Jankovský, Skokan), 6. Voženílek (Jankovský), 15. Morkes (Jankovský), 24. Chvojka (Hanzl, Jelínek), 25. Morkes (Jankovský, Zumr), 36. Kadlec st. (Ježek, Navrátil), 40. Navrátil (Kadlec st.), 53. Ježek (Voženílek, Kadlec st.), 60. Morkes (z TS). Rozhodčí: Jechoutek – Laczko, Beránek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:3, 1:4, 0:2. Diváci: 86.

Kolín: Sejpal – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Březina, Suchý – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Navrátil, Kadlec st., Ježek – Chvojka, Jelínek.

st, 09. led. 2019 18:00