10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Jablonci. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Jablonci. Foto: Jan KobzáňPoraženi. Poraženi odjížděli kolínští hokejisté z Jablonce nad Nisou. Po vyrovnaném utkání v závěru inkasovali dva góly a prohráli 2:3.

Jablonec – Kolín

3:2

Začátek a konec utkání patřil Jabloneckým. Ti nejdříve ve třetí minutě po rychlém protiútoku a po střele z kruhů k tyčce šli do vedení. A pak v posledních minutách utkání nejdřív vyrovnali a nakonec se podruhé ujali vedení. Ale popořádku.

Za stavu 1:0 pro domácí se totiž hrál pěkný rychlý hokej, s mnoha šancemi. Oba gólmani ale své týmy drželi. A tak až ve druhé třetině přišlo vyrovnání. Akci dva na dva dobře vyřešili Semirád s Malým. Nejdříve si vyměnili puk ve středním pásmu, aby pak Semirád vystřelil a Malý mohl dorážet – 1:1.

Kozlové pak měli o trochu více ze hry a hrozili. V pětatřicáté minutě se třeba Jankovský sám ocitl za všemi hráči a v souboji tváří v tvář s jabloneckým gólmanem byl jeho pokus zlikvidován lapačkou.

Ve čtyřicáté minutě, 14 sekund před koncem, Kozlové využili další brejk. Malý poslal vzduchem puk Veselému. Ještě ho tečoval domácí obránce, ale pouze Veselému do jízdy a ten to tvrdě potrestal do šibenice. Kozlové si tak nesli do kabin vedení 2:1.

Jak už ale bylo uvedeno, neudrželi jej. Domácí od začátku poslední dvacetiminutovky tlačili. V přesilovce to zkoušel Tondr zblízka, Petrmichl od modré, pak ještě Frk z mezikruží. Sejpal ale vše pochytal.

Až na konci utkání byl dvakrát na jablonecké krátký. A dvakrát to byla podobná situace. Mazanice před bránou, puk někde zalehnutý, přikrytý, ale ne dostatečně a najednou v kolínské bráně. Domácí takhle za čtyři minuty otočili zápas a radovali z vítězství.

Branky: 3. Bříška (Tondr, Šulce), 54. Šulc (Tondr), 58. Tondr (Bříška) – 29. Malý (Semirád), 40. Veselý (Malý, Pácal). Rozhodčí: Orlický – Hynčica, Kilian. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:2, 2:0. Diváci: 200.

Kolín: Sejpal – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Březina – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Navrátil, Kadlec st., Ježek.