2:1 SC Kolín - A tým

Datum so, 23. led. 2021 Beginn 17:00
-:- HC Benátky nad Jizerou - A-tým
Benátky

Z utkání proti Jablonci. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Jablonci. Foto: Jan KobzáňPěknou podívanou přineslo utkání 31. kola druhé hokejové ligy. První Kolín bojoval ve třetím Jablonci. Vyrovnaný zápas plný nasazení a šancí skončil nakonec jednogólovou výhrou domácích 3:2. Co řekl na zápas, kde se hrálo o každý milimetr ledu, trenér Kolína Jiří Seidl?

,,2:3 jsme prohráli, tak veselí být nemůžeme. Na druhou stranu musím říct, že se hrál z obou stran kvalitní hokej ve velkém nasazení. Hrálo se ve velké rychlosti. Byl to typický hokej na malém kluzišti, kde se hrálo hodně před brankami a bylo hodně šancí na obou stranách,“ popsal utkání kolínský lodivod Seidl. A měl pravdu.

Utkání mělo nasazení, spád, bojovnost. Byl to souboj. Malé hřiště donutilo všechny hráče hodně bruslit, nehrát si moc s pukem a vymýšlet rychlé akce. Hrál se hokej s mnoha přihrávkami, boji o kotouč. Padalo se do střel, blokovalo se. Se třemi body ale nakonec odjeli z ledu domácí.

,,Jakoby jsme si na to hřiště zvykali na začátku zápasu. Postupem času se ta hra ale vyrovnala a vyrovnané to bylo až do konce. My jsme udělali o chybičku víc, kterou oni využili a potrestali a od toho se odvíjel výsledek,“ věděl Seidl, že jeho svěřenci nebyli horší nebo že by v zápase nemakali naplno.

Nicméně tentokrát jim nasazení, snaha a bojovnost body nevynesly. Se svěšenými hlavami tak z ledu odjížděli nejen hokejisté Kolína, ale ze stadionu odcházeli také jejich fanoušci, kterých do Jablonce přijelo skoro sto.

,,Hrálo se to ve výborné atmosféře. Přijelo hodně fanoušků z Kolína, kteří nám hodně pomohli. I když do toho vítězného konce jsme to nedotáhli, což nejen je určitě mrzelo,“ pochválil veřejně kolínské příznivce trenér Kozlů.

A pojďme si ještě připomenout, jak a kdy se lámal chleba. Kozlové inkasovali v úvodu rychlý gól po střele z kruhů, ale ve druhé třetině šli po dvou brejcích do vedení. V poslední třetině ale místo navýšení náskoku museli čelit obrovskému tlaku domácích. A ten nakonec neustáli. Domácí na konci zápasu během čtyř minut dvakrát došourali puk v nepřehledných situacích za brankovou čáru a radovali se z výhry 3:2. ,,To bylo dané oběma mančafty a taky malým hřištěm. Hráči byli důrazní před brankami a tam se rozhodoval západ. Musíme si na to dát víc pozor příště,“ okomentoval ještě Seidl dva inkasované góly na konci utkání.

Kozlové nebudou lenit a hned ve středu 3. února zajíždějí k dohrávce do Bíliny.