10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňSérie je vyrovnána. Kozlové na Vysočině podali stoprocentní výkon, nasázeli Plamenům devět branek a vybojovali důležitý vyovnávací bod v sérii.

Žďár – Kolín

2:9

,,My jsme ten zápas začali úplně jinak než ve čtvrtek. Byl tam pohyb, mělo to hlavu a patu, systém. A bylo to znát. Dali jsme zkraje tři góly a celá první třetina byla z naší strany povedená. V Kolíně první třetině rozhodla v náš neprospěch, ve Žďáru to bylo opačně. Udělali jsme i v ní dostatečný náskok a pohlídali si ho,“ komentoval utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

A bylo to, jak říkal. Kozlové od začátku hráli v obrovském tempu, bruslili jak o život, na mantinelech se nebáli soubojů, dohrávali soupeře, byli důrazní. A odměnou jim byl rychlý gól. To Kozlové už ve druhé minutě hned po buly vybojovali puk, Veselý se dostal za všechny hráče a po zemi zasunul puk do brány tak důrazně, že kotouč vyjel během chvilky z brány – 1:0. V takovém stylu, s takovým důrazem a odhodláním pak Kozlové pokračovali i nadále.

Důležitá pro vývoj utkání byla pak dvanáctá minuta. To Kozlové využili přesilovku čtyři na tři, když se Morkes trefil z kruhů mezi nohy gólmana Blažíčka, a pak chvíli na to už ve hře čtyři na čtyři se Kozlové rychle dostali do pásma, Suchý s Kadlecem si vyměnili puk a Kadlec vystřelil od modré. Puk propadl Blažíčkovi kolem pravé ruky a Kozlové vedli 3:0.

Domácí na konci prvního dějství snížili na rozdíl dvou branek, ale do zápasu je to nedostalo, a to i přesto že Kozlové hráli ve druhé třetině několikrát v oslabení. Přesněji řečeno, Kozlové byli v utkání vyloučeni celkem jedenáctkrát (několik trestů bylo vzájemných se soupeřem, takže se hrálo 4na4 poz.red.).

„Bylo to hodně vyhecované utkání. Trochu jsem s tím i počítal, ale i přesto je jedenáct vyloučených strašně moc.  To si nemůžeme dovolit. Tak pět faulů z toho bylo úplně zbytečných. V dalších zápasech by nás takové fauly mohly hodně mrzet,“ nebyl s tímto aspektem spokojen kolínský lodivod.

Nicméně i přesto to Kozlové zvládli. Jednou v oslabení pět na tři tedy inkasovali, ale jinak sami dokázali dávat góly. Z větší části na to doplatil střídající gólman Žďáru Sláma, který pustil řadu nenápadných střel. Kozlům to střelecky v sobotu zkrátka sedlo.

Částečně tak zapomněli i na absenci nejzkušenějšího obránce Tomáše Pácala. „Samozřejmě, že nám Tomáš hodně chybí, ale ten předzápasový trénink jsme hodně zaměřili na to, aby útočníci pomáhali ve hře dozadu. V utkání zejména v obranném pásmu hodně obráncům pomáhali, a tím Tomáše částečně nahradili,“ byl rád Seidl.

Kozlové brali ve Žďáru jednoznačnou výhru 9:2. Nicméně důležitější je to, že vyhráli a že je čtvrtfinálová série vyřazovacích bojů vyrovnána na 1:1.

,,Výsledek je samozřejmě dobrý pro naši psychiku, ale je to 1:1 a v pondělí se bude hrát zase od nuly. Je jedno, kolik jsme vyhráli, důležité je, že jsme vyhráli. Musíme se teď už soustředit na další zápas,“ věděl jasně hned po utkání kolínský trenér Jiří Seidl.

Branky: 19. Střecha (Bureš), 40. Kaňka (Štěpánek, Rašner) – 2. Veselý (Semirád), 12. Morkes (Voženílek, Jankovský), 12. Kadlec st. (Suchý, Veselý), 24. Morkes (Jankovský), 28. Veselý (Voženílek), 29. Malý (Morkes), 32. Malý (Veselý, Kadlec st.), 35. Ježek (Březina, Chvojka), 48. Semirád (Malý, Kadlec st.). Rozhodčí: Veselý – Urubčík, Pechánek. Vyloučení: 12:11, navíc TS za faul Bureše (ZDR), Beneš (ZDR) 10 min ZHK + 20 min NESP, Lojek (ZDR) 5+DKU a Zumr (KOL) 10 min. Využití: 1:3. Oslabení: 0:0. Diváci: 1673. Třetiny: 1:3, 1:5, 0:1. Stav série: 1:1.

Kolín: Sejpal – Kadlec s., Suchý, Skokan, Voženílek, Barták, Březina – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Ježek, Jelínek, Chvojka – Kadlec ml.

čt, 03. led. 2019 18:00