10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňPo sedmdesáti minutách hry a šesti nájezdech Kozlové začali slavit. Ve třetím utkání série udolali Žďár nad Sázavou 2:1 po nájezdech. Do středečního druhého utkání na ledě soupeře si povezou mečbol.

Kolín – Žďár nad Sázavou

2:1 sn

,,Byl to klasický zápas play off. Hodně se bránilo a nikdo nechtěl udělat chybu,“ řekl po utkání hrající asistent trenéra Kolína Jiří Kadlec.

Bránilo se tak moc a tak pečlivě, že oba gólmani pustili za celých šedesát minut pouze dvě branky. Celkem. Každý pouze jednu. Kolínský Sejpal na konci první třetiny. To nejdřív zlikvidoval betonem po brejku střelu Kunstmüllera, ale pár vteřin na to z dalšího brejku už Štěpánka nezastavil. To byla pecka.

Žďárský gólman Blažíček si vybral ten slabší okamžik v polovině utkání. Neprošla mu teda střela, ale poté co Jankovský zavezl puk po levé straně do pásma a vystřelil, byl na brankovišti důrazný Zumr – 1:1. To byla 33. minuta. Ve zbylých třiceti sedmi minutách už další nepadl. Ale šance byly.

Nejdřív tahali za trochu delší konce hosté. Hrozil Bureš, Střecha, Kovářů, ale konec utkání a skoro celé prodloužení patřilo Kozlům. Jenže nikdo gól nedal, a tak se jely nájezdy.

První Veselý ani nevystřelil, puk mu sjel. Pak Štěpánek ztroskotal na betonech Sejpala. Jankovský ve druhé sérii nejdřív položil gólmana, a pak kličkou do forhendu poslal Kozly do vedení. Vítek pak trefil zase betony. Rozhodnout mohl Morkes, ale nedal, a tak do kolínské svatyně zamířil zase Sejpal. Krupkovi vypíchl puk a bylo hotovo. Kolín bral těsnou výhru na nájezdy.

Nejlepší hráči: Sejpal – Blažíček

Branky: 33. Zumr (Jankovský, Morkes), rozhodující nájezd Jankovský – 18. Štěpánek (Kaňka, Beneš). Rozhodčí: Battěk – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0. Diváci: 1527. Stav série: 2:1.

Kolín: Sejpal – Pácal, Suchý, Skokan, Voženílek, Barták, Březina – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Kadlec ml., Kadlec st., Ježek.