10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Žďáru nad Sázavou. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Žďáru nad Sázavou. Foto: Jan KobzáňAž nájezdy rozhodly třetí utkání čtvrtfinálové série mezi Kolínem a Žďárem. Z šesti nájezdníků se prosadil jediný. Václav Jankovský kličkou do forhendu vystřelil Kolínu mečbol.

,, Výběr byl na mně. Rozhodoval jsem se podle tréninků a praváci byli záměr,“ odpověděl na otázku týkající se nájezdů hrající asistent trenéra Jiří Kadlec st. První nájezd jel sice levák Veselý, ale pak následovali praváci Jankovský, Morkes a čtvrtý na řadě by byl Malý. Ten už ale jet nemusel. Sejpal pochytal všechny tři nájezdy, Jankovský proměnil a bylo to. Kozlové vyhráli 2:1 po nájezdech.

Domácím fanouškům tak Kozlové připravují jedno drama za druhým. Zatímco venku vyhráli nekompromisně 9:2, doma dvakrát za sebou dokázali vsítit jen jeden gól a drama bylo až do konce. ,,Ve Žďáru padly rychlé góly a doma ne, tak to v play off chodí. Soupeř tam po rychlých gólech utkání už vypustil, u nás doma hrál jinak. Žďárští do toho šli jinak, bránili mnohem líp. Byl to klasický zápas play off,“ přemýšlel Kadlec nahlas, proč jsou to doma těsné výsledky a nervy, když venku to šlo poměrně hladce.

Celá čtvrtfinálová série je zatím souboj gólmanů. A Sejpal vede. Vede 2:1 jako jeho tým. V pondělí měl hodně práce, ale pustil jediný gól a Kozlům to pomohlo vybojovat druhý bod v sérii.

,,Asi jo, byl to souboj gólmanů, i když my měli většinu střel z dálky a nakonec i tu branku jsme dali tak, že jsme s pukem zajeli do brankoviště,“ naznačil Kadlec, že jeho tým Blažíčka v pondělí zase tak moc neprověřil a pochválil Sejpala, který měl víc práce.

Že to bylo drama a vyrovnaný urputný boj, o tom svědčí fakt, že se hrálo sedmdesát minut pouze se dvěma góly, ale i to, že Kozlové v podstatě půlku třetí třetiny hráli na dvě pětky a ty samé hráče točili i v desetiminutovém prodloužení. Mohl to být risk, přece jen se hrálo dlouho v málo lidech. Ale vyšlo to. ,, Byli vybráni hráči se zkušenostmi, o kterých trenér věděl, že to zvládnou,“ vysvětlil Kadlec, proč se sestava tak brzy stáhla na méně hráčů. Bylo to vyhecované, náročné a pouze ti nejzkušenější a nejlepší dostali prostor.

Další odveta se hraje ve středu na ledě Žďáru nad Sázavou. Kolín buď bude slavit postup do semifinále, nebo Plameny prodlouží sérii a vrátí ji do Kolína. Budeme vás informovat.

čt, 03. led. 2019 18:00