10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňV pondělí se rozjelo semifinále play off a Kozlové u toho nejsou. Po více než úspěšné sezoně, kdy po základní části skončil Kolín první, všichni čekali od Kozlů víc. Jenže je to sport. Kozlové v pěti zápasech dostali pouze devět gólů, ale i tak vypadli. Žďár nad Sázavou urval tři vítězství o gól a postoupil.

Poprvé zaskočil Kozly výhrou 2:1, pak po dvou vítězstvích Kolína (9:2 a 2:1 sn) odvrátil mečbol výsledkem 1:0 a v pátém rozhodující utkání bral zase výhru o gól – 3:2.

Do toho pátého utkání, kdy Kolín musel vyhrát, aby naplnil očekávání, a pro Žďár byla vše třešnička na dortu - vždyť už postoupili z předkola play off přes Nymburk – nastoupily Plameny s důraznou obranou. A Kozlům tak úkol vsítit branku hodně znepříjemňovali.

,,Ano. Žďár měl dobrou obranu, ale nebylo to to jediné, co rozhodlo. V těchto zápasech rozhodují maličkosti, ale asi nedůležitější bylo, že jsme chodili málo před branku soupeře,“ litoval kolínský kouč Jiří Seidl.

Kolín v utkání rychle prohrával 0:2, ale do not mu mohlo hrát, že se zranil gólman Blažíček a do brány musel nastoupit Sláma, který trošku vyhořel ve Žďáru v utkání, které Kolín vyhrál 9:2. Tam pustil šest gólů. V Kolíně ze začátku působil nejistě, ale pak se stal hrdinou zápasu. ,,Brankář Sláma měl první a druhou třetinu lehkou práci. Šlo na něj málo střel a skoro všechny z velké vzdálenosti,“ vysvětlil Seidl, proč dlouho odolával, než ho Kozlové na konci překonali.

,,První dvě třetiny jsme nehráli náš nátlakový hokej. Až ve třetí třetině naši hráči začali hrát v předbrankovém prostoru soupeře a hodně stříleli. Tím jsme si vytvářeli tlak, ale na otočení výsledku už bylo pozdě,“ bylo slyšet na jeho hlase, že je mu to líto.

Kozlové přitom nastartovali na poslední chvíle ještě další vrtule a chtěli rychle vynahradit to, co zaspali. Dali během pár vteřin dva góly a měli ještě minutu na vyrovnání. ,,Všichni jsme věřili, ale toho času bylo opravdu málo,“ doplnil ještě kolínský trenér Jiří Seidl.

Kozlové už se na třetí branku nezmohli a prohráli 2:3. Spoustu fanoušků zklamali, ale přesto jim řada z nich po zápase zatleskala. To se ve sportu stává. Třeba biatlonistka Soukalová útočí letos na vítězství ve světovém poháru a na mistrovství světa jí to medailí necinklo.

Fanouškům patří jedno zvláštní dík. V pátek jich přišlo skoro 1800. Byl to rekord letošní sezony. A celý tým mrzí, že jim tu postupující výhru neukázali.

,,Atmosféra byla vynikající a my jsme ten poslední zápas nezvládli. Diváci nám hodně pomáhali a zasloužili by si víc!“ Vzkázal Seidl. Další šanci budou mít Kozlové v další sezoně.