2:3AET SC Kolín - A tým

2.liga
Datum so, 21. říj. 2017 Beginn 17:07
-:- HC Klatovy - A tým

Z utkání proti Nymburku. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Nymburku. Foto: Jan KobzáňDramatickou podívanou nabídlo 4. kolo druhé hokejové ligy. Kolín hostil v derby Nymburk a ještě ke všemu to byl souboj prvního s druhým. Kolín se chtěl bodově dotáhnout na lídra, Nymburk naopak chtěl udržet neporazitelnost.

Kdo se radoval nakonec? Nymburk. Ve třetí třetině spálil Kozly třemi góly, dotáhl ztrátu a šel do vedení. Takže vzal všechny tři body. ,,Určitě jsme rádi, vždyť to už se nestalo několik let,“ usmíval se po utkání trenér Nymburka Pavel Bičiště. ,, Byl to absolutní propadák, nechápu, proč k tomu došlo,“ kroutil naopak hlavou zklamaný Jiří Seidl na kolínské střídačce.

Kolín přitom začal utkání lépe. Šel do vedení, a i když o něj gólem do kabiny přišel, ve druhé třetině nastartoval všechny motory a ujal se dvoubrankové výhody.

,,První třetina byla vyrovnaná, my jsme měli lepší pohyb, ale v útočném pásmu jsme hodně předržovali puky a málo jsme stříleli. Druhá třetina byla z naší strany dobrá, hodně jsme se tlačili do brány. Mnohem víc jsme stříleli a taky se to podepsalo na skóre,“ hodnotil Seidl stav po druhé třetině 3:1.

Kozlům však takové slibné vedení nestačilo.  V poslední části si nechali nasázet tři branky a zbyly jim tak akorát oči pro pláč. ,,Přijeli jsme do Kolína s nějakou taktikou a hráli jsme úplně jinak. Během čtyřiceti minut jsme se o tom bavili na střídačce, i v kabině a pak v té třetí třetině to bylo vidět. Dali jsme druhý gól, třetí gól, soupeř znervózněl. Byly střídání, kdy jsme ovládali hru. A pak jsme přidali i čtvrtý gól. V tu chvíli jsme si říkali, že hlavně nesmíme faulovat, ale to jsme nesplnili,“ popisoval nymburský lodivod své dojmy ze zápasu.

Jeho svěřenci se během třetí třetiny ujali vedení 4:3, ale jak říkal, faulovali na konci, hned dvakrát a Kolín hrál dlouho přesilovku, i proti třem, a nakonec bez gólmana šest na čtyři. ,,Darovali jsme Kolínu stoprocentní šanci na vyrovnání,“ mrzelo Bičištěho. Jenže Kolín už nic nevymyslel. ,, Soupeř to dobře odbránil, my ani neměli moc střel,“ konstatoval Seidl.

,,Z venku jsme odvezli tři body a nepřerušili jsme šňůru výher. Víme, že je soutěž dlouhá, nepřeceňujeme to, ale jsme rádi, protože jsme to dlouho nezažili,“ nezapomněl ještě zmínit nymburský lodivod. Hodně podle něj znamenala jejich pětiminutová přesilovka. V ní snížili a nastartovali se k obratu. ,, Nakoplo nás to, dali jsme gól a měli jsme ještě 16 minut, což je hodně dlouhá doba, vypočítával Bičiště.

To Kozly naopak oslabení a vůbec nepřesná hra z posledního dějství připravila o body. ,,Třetí třetina byla absolutně špatná. Všechno špatně. Musím si to nechat projít hlavou. Začali jsme pasivně, nechali jsme soupeře hrát, a tak to taky dopadlo,“ přemýšlel po utkání nahlas kolínský trenér. Ten se svým týmem zkusil ještě power play, ale ani to Kozly nespasilo. Museli na domácím ledě spolknout hořkost porážky.