2.liga
Datum st, 27. zář. 2017 Beginn 18:00
HC Lední medvědi Pelhřimov - A tým
Pelhřimov

Z utkání v Táboře. Foto: Jan KobzáňZ utkání v Táboře. Foto: Jan KobzáňJihočeská mise nebyla pro Kozly úspěšná. Kolínští druholigoví hokejisté nevyhráli ani v Táboře a v tabulce už se na ně Jihočeši bodově dotáhli. To mají ještě zápas k dobru.

Tábor – Kolín

3:1

Zápas pro ně přitom nezačal špatně. Oba týmy nastupovaly do utkání s tím, že v posledních dvou zápasech daly pouze dva góly, a tak se vědělo, že když to někomu nezačne vyloženě padat, může každá chyba, každý gól hrát fatální roli. Takže se hrálo trochu opatrně, ale s šancemi na obou stranách.

Jenže ještě na konci prvního dějství domácí urvali to nejdůležitější v zápase, první gól. V úplně poslední minutě třetiny v přesilovce se ujala jejich dorážka v brankovišti – 1:0. Tento moment možná rozhodl celý zápas, protože domácí to evidentně povzbudilo.

Hráli pak svůj agresivní hokej, kdy všechny zákroky byly na hraně faulu (např. Tomáš Pipek byl odvezen do nemocnice s otřesem mozku, Petr Morkes přišel o kousky zubů pozn.red.). Napadali všude, u mantinelů hráli s hokejkami vysoko a to vše bylo Kozlům hrozně nepříjemné. Je pravda, že třeba ve druhé třetině byli domácí taky díky své hře na hraně faulů pětkrát vyloučení, ale Kozly to ke gólu nedovedlo a domácím tento způsob hry hodně svědčil. Ve třicáté minutě navíc přidali další gól, a to už bylo pro Kozly na pováženou.

Kolínští ale i přes veškerou nepřízeň osudu, bojovali dál. Měli střelecké pozice, gólové situace. V přesilovce třeba Kadlec nadějně dorážel Hanzlovu tvrdou střelu od modré. Nebo pak po buly Kadlec prošel hned ke střele a na dorážku ještě sahal Morkes, ale nic se neujalo. Až pak Kozlové jednou špatně vystřídali, na ledě byli čtyři místo pěti a ten jeden táborský hráč před kolínskou bránou navíc byl znát. Byl volný a bez problémů přidal třetí gól.

Kolínští dokázali ještě korigovat výsledek, když v přesilovce Zumr tečoval Nedbalovu střelu od modré, ale závěrečný nápor a odvolání gólmana už se nekonalo. Kozlové museli odjet z ledu s hlavami dole. Prohráli u Kohoutů 1:3.

Branky: 20. Hlaveš (Krátoška, Kanov), 30. Mrkvička (Kellner, Siedl), 54. Mrkvička (Blažek) – 58. Zumr (Nedbal). Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 8:7, navíc Kadlec (KOL) 10 min OT NESP. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. Diváci: 1210.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Nedbal, Voženílek, Havlík, Barták, Horyna – Morkes, Semirád, Kadlec – Malý, Zumr, Skokan – Pipek, Krajňák, Březina – Jelínek, Marvánek.

1 Havlíčkův Brod 3 19:6 9
2 Žďár nad Sázavou 3 9:4 8
3 Tábor 3 14:9 6
4 Mor. Budějovice 3 14:12 5
5 Klatovy 3 9:9 5
6 Nymburk 3 5:6 5
7 Pelhřimov 3 11:13 3