2:3AET SC Kolín - A tým

2.liga
Datum so, 21. říj. 2017 Beginn 17:07
-:- HC Klatovy - A tým

Z utkání proti Havlíčkovu Brodu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Havlíčkovu Brodu. Foto: Jan KobzáňTříbodová cenná vybojovaná výhra. Jinak se o sobotní výhře Kolína nad Havlíčkovým Brodem mluvit nedá. Kozlové skalpovali druhý tým tabulky a po sérii neúspěšných zápasů se dravě vrátili do soutěže. To by se jim nepovedlo bez muže zápasü – gólmana Vladislava Koutského.

Kolín – Havlíčkův Brod

3:2

Gólman Vladislav Koutský si připsal skoro padesát zákroků a řada z nich byla opravdu excelentní. Zachránil hned několik gólů. Kozlové povzbuzeni o jistotu v bráně dokázali vybojovat nad Havlíčkovým Bodem tři body.

Vybojovali je doslova a do písmene. Ve všech částech se totiž hodně času jen bránili a ve všech částech je soupeř přestřílel. Ve všech částech taky hráli několikrát v oslabení. To vše ustáli, přežili, ubránili a dokázali k tomu dát tři branky.

Ačkoliv šli do vedení z přesilovky hosté už v šesté minutě, Kozlové se krůček po krůčku přibližovali gólu. Ve třinácté minutě se dostal Panna za beky, ale vystřelil jen do lapačky, pak v sedmnácté minutě dal Voženílek v přesilovce tyčku, až to přišlo. V téže přesilovce našel z rohu Panna Morkese mezi kruhy a ten k zadní tyčce vyrovnal. Chvíli na to nebyli Kozlové v brejku po ose Panna-Krajňák-Morkes úspěšní, až ve dvacáté minutě znovu udeřili. Hanzl vystřelil od modré a Nedbal tečoval pod víko – 2:1.

V další části zápasu se Kozlové do útoku dostávali poskromnu, to je pravda. Ale když jeli Kozák se Zumrem sami na bránu, nikdo by se nedivil, když by situace skončila gólem, jenže neskončila. A nakonec se radovali hosté. Vyrovnali. Kolínský obránce špatně rozehrál a nabídl Lacinovi gólovou příležitost – 2:2.

Poslední, kdo se ale přihlásil o slovo, byli nakonec domácí. Ve čtyřicáté čtvrté minutě vystřelil Pipek, a i když hostující gólman vyrazil bránu mimo její místo, rozhodčí gól uznal. Neváhal ani vteřinu. A byla to rozhodující trefa. Hosté sice na konci zápasu více jak dvě minuty hráli bez gólmana a snažili si ve dvojnásobné početní převaze i jednopočetní převaze vstřelit gól, ale nepodařilo se jim to. I druhý zápas nad Havlíčkovým Brodem tak Kozlové vyhráli 3:2.

Branky: 17. Morkes (Panna), 20. Nedbal (Hanzl, Panna), 44. Pipek (Voženílek, Semirád) – 6. Kulhánek (Třetina, Endál), 36. Lacina (Ludvík). Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Špringl. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0. Diváci: 824.

Kolín: Koutský – Hanzl, Nedbal, Voženílek, Skokan, Barták, Horyna, Březina – Morkes, Krajňák, Panna – Malý, Zumr, Kozák – Pipek, Semirád, Jelínek – Černý.