2.liga
Datum st, 27. zář. 2017 Beginn 18:00
HC Lední medvědi Pelhřimov - A tým
Pelhřimov

Z utkání proti Písku. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Písku. Foto: Jan KobzáňDalší tři body do druholigové tabulky vyčarovali v sobotu kolínští hokejisté. Na domácím ledě porazili Písek 4:2.

,,Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme oproti minulému zápasu nedopouštěli chyb, až na jeden moment,“ shrnul stručně asistent trenéra Jaroslav Plíšek. ,,Samozřejmě jsme byli pod tlakem, ale neustále říkáme hráčům, že mají naši stoprocentní důvěru a stojíme za nimi. Oni se nám odměnili dnešním výkonem,“ byl evidentně rád.

Vyrovnaný duel měl po dvou třetinách vyrovnaný stav 1:1. Jenže pak do prázdné brány skórovali Zumr a Černý a Kolínští se ujali dvoubrankového náskoku. Vypadalo to na hladkou výhru, ale přece jen přišlo drama. Ve druhé polovině zápasu dostali Kozlové tři dvouminutové tresty v rychlém sledu za sebou a museli se bránit ve třech. ,,Voženílek tu bránu neposunul úmyslně, ale i rozhodčí jsou jen lidi,“ komentoval Plíšek jeden z momentů, který Kozly poslal do třech.

Oslabení domácí nepřežili. Inkasovali a čekalo je ještě oslabení čtyři na pět. ,,I když to bylo 3:2, nabádali jsme hráče, ať stále hrají aktivně a přistupují k hráčům. Věřili jsme, že vyhrajeme,“ popisoval, co probíhalo od padesáté páté minuty na střídačce Kolína. A měl pravdu. Kozlové se chytli šance a vyhráli. Skórovali v oslabení. ,,Byl to vybojovaný puk ve středním pásmu, pak hezká akce dva na jednoho. Bylo skvělé, že šli hned do zakončení a nevymýšleli nic jiného,“ zhodnotil akci Semiráda s Malým.

,,Chtěl bych ještě vzkázat fanouškům, že si s trenérem a hráči vážíme, že nás stále podporují,“ řekl ještě na závěr svého hodnocení kolínský asistent trenéra Jaroslav Plíšek, který tím narážel na fakt, že Kozlové letos podávají zatím nevyrovnané výkony a v tabulce jsou momentálně sedmí.

1 Havlíčkův Brod 3 19:6 9
2 Žďár nad Sázavou 3 9:4 8
3 Tábor 3 14:9 6
4 Mor. Budějovice 3 14:12 5
5 Klatovy 3 9:9 5
6 Nymburk 3 5:6 5
7 Pelhřimov 3 11:13 3
8 David Servis ČB 3 7:14 3