PictureLadislav Hlaveš - KOL (28)
1 událost dne 26. červenec 2020

Žádné odehrané utkání!

Žádné nadcházející utkání!

Z utkání proti Pelhřimovu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Pelhřimovu. Foto: Jan KobzáňDesátou domácí výhru v řadě slavili v sobotu kolínští hokejisté. Porazili nemocí oslabený Pelhřimov 9:4. V tabulce si upevnili pátou pozici. Na šestý Pelhřimov mají nyní čtyři body náskok.

Kolín – Pelhřimov

9:4

Už se pomalu stává tradicí, že přijít na Pelhřimov, znamená vidět hodně gólů. Minule Kolínští vyhráli doma 9:2, venku se hrálo 6:5 pro Pelhřimov. Tentokrát Kozlové porazili tým z Vysočiny 9:4. Vždycky přes deset gólů.

Že to tam bude padat, naznačila už první třetina. Nejdřív Sejpal lapačkou vychytal v přesilovce Kopice. Pak už ale v brejku Marek Hadrava dobře zamířil mezi nohy – 0:1. Dvě minuty na to po střele od modré zasunul puk do brány Josef Malý a o minutu později znovu kolínský kapitán objevil kouzlo prázdné brány a poslal Kozly do vedení 2:1.

Na třech gólech to ale nezůstalo. Padly ještě dva. Do kolínské brány a Kozlové nesli do kabiny nepříznivý stav 2:3. Nejdřív Votápek prostřelil Sejpala z mezikruží. Pak navíc za faul Voženílka proměnil Richard Adam luxusně kličkou do forhendu trestné střílení.

Od druhé třetiny ale patřil led už jen Kolínu. Pelhřimov jednak doplatil na to, že měl málo hráčů a navíc se musel pak ještě obejít bez Votápka, který dostal za bodnutí špičkou hole trest do konce, takže hrál jen v jedenácti. Navíc dost fauloval a Kozlové proměnili pět přesilovek. Tato disciplína jim v sobotu náramně šla.

To byla nejdřív Voženílkova střela od modré, pak Semirádova teč Kadlecova puku od modré. Pak nahrávka před bránu a Březinova střela z první a nakonec ještě Krajňák se Zumrem přidali své přesilovkové góly a Pelhřimovu se z toho musela točit hlava jako na kolotoči.

Navíc k tomu přidal gól Panna z kruhů přes hráče přesně do růžku a střelou zápěstím překonal Černého ještě taky Krajňák. Jedna přesilovková trefa Ledních medvědů od modré nemohla na celkovém vítězství Kolína nic změnit.

Branky: 6. Malý (Panna, Kadlec st.), 7. Malý (Semirád, Březina), 28. Voženílek (Skokan, Krajňák), 35. Semirád (Kadlec st., Malý), 38. Panna (Semirád), 41. Březina (Panna, Semirád), 52. Krajňák, 57. Krajňák (Kadlec st.), 58. Zumr (Havelka) - 4. Hadrava Marek (Adam, Hadrava Martin), 11. Votápek (Hadrava Marek, Kasalý D.), 18. Adam (TS), 47. Adam (Hadrava Martin, Kasalý F.). Rozhodčí: Veselý – Potůček, Žídek. Vyloučení: 4:7, navíc TS za faul Voženílka (KOL) a Votápek (PEL) 5+DKU za BŠH. Využití: 5:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 717. Třetiny: 2:3, 3:0, 4:1.

Kolín: Sejpal – Kadlec st., Březina, Voženílek, Horyna, Barták, Skokan, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Pipek, Zumr, Kozák – Kadlec ml., Krajňák, Černý – Jelínek.

1 Kolín 42 204:112 93
2 Příbram 42 244:128 85
3 Tábor 42 207:102 85
4 Klatovy 42 187:115 78
5 Kobra Praha 42 221:154 76
6 David Servis ČB 42 155:165 55
7 Písek 42 116:228 31