Prostějov

Datum so, 03. říj. 2020 Beginn 17:00
-:- Hokej Ústí nad Labem s.r.o. - A-tým
Ústí

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňKozlové vyhráli už pátý zápas v řadě, porazili David servis České Budějovice 4:3. I když to chvíli vypadalo na jasnou záležitost, v posledním dějství se objevila zajímavá zápletka a o výhru se bojovalo do posledních vteřin. Nakonec dvacet tři vteřin před koncem vstřelil vítězný gól hráč s číslem 23 Josef Malý.

,,Začátek byl z naší strany trošku zakřiknutý. Možná to poznamenala i dlouhá cesta. Nepřipravili jsme se na ten začátek dobře. Soupeř měl trošku víc ze hry,“ komentoval trenér Kozlů Jiří Seidl první třetinu. V té dostali Kozlové už po 15 sekundách tak trochu trestuhodně první gól.

,,Nezačali jsme připraveni, bylo to studené. Hráči něco podcenili třeba i v rozcvičení. Těžko říct. Soupeř byl na začátku aktivnější,“ doplnil ještě Seidl.

Nicméně Kozlové se rychle dostali do hry a i do vedení. V polovině zápasu vedli už 3:1. ,,Postupem času jsme se do toho dostali a od druhé třetiny jsme měli lepší pohyb i kombinaci. Promarnili jsme i dost gólových šancí. Mohli jsme zápas už v tu dobu rozhodnout,“ přemítal o druhém dějství kolínský lodivod.

Kozlové ve druhé třetině neměli konkurenci. ,,Celkem dobře jsme forčekovali. Nutili jsme soupeře do chyb, obránci byli hodně pod tlakem. Z toho my si vytvářeli šance,“ popisoval, co dostalo Kozly do sedla.

Nicméně pak přišla třetina třetí. A to byla ze strany Kolína chyba na chybě a během chvilky vyrovnání domácích. ,,Ve třetí třetině to byl úplný opak. Domácí do nás šli, oni nás atakovali a my ten pohyb měli horší. Některé situace jsme podcenili a pustili jsme soupeře do hry. Bylo z toho vyrovnání,“ litoval Seidl.

,,Zaplať pánbůh, že jsme zvládli závěr a dvacet vteřin před koncem jsme po krásné kombinaci dali gól,“ dokončil ještě povídání o zápase hlavní trenér Kozlů a zmínil situaci z poslední minuty, kdy Hanzl našel hokejku kapitána Malého před prázdnou bránou. Vítězný gól na 4:3.

Právě Hanzl byl jedním ze dvou hráčů, kteří se v sobotu vrátili do kolínské sestavy. Hanzl po skoro měsíčním výpadku kvůli zraněním kolene. Morkes nehrál po operaci kolene od začátku listopadu.

,,Bylo to dlouhé zranění, hlavně u Morkese. Myslím, že na to, že byl dlouho zraněný, si svoje odehrál. Jestli mu to koleno vydrží, tak jeho výkon bude gradovat a zase začne dávat góly, řekl Seidl na adresu hráče s číslem 14.

,,Hanzi má s kolenem problémy už delší dobu. Bylo vidět v určitých fázích, že byl zraněný, ale na konci pak vymyslel ten rozhodující gól. To byla krása,“ doplnil ještě Seidl na adresu beka Jiřího Hanzla.