2.liga
Datum so, 21. říj. 2017 Beginn 17:07
-:- HC Klatovy - A tým

Z utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Žďáru. Foto: Jan Kobzáň

Ve středu zajíždějí kolínští hokejisté k dalšímu zápasu, my se ještě krátce ohlédneme za víkendovým domácím mačem, ve kterém Kolín porazil Žďár nad Sázavou 6:2.

,,Hráče jsme upozorňovali, že se nesmí opakovat to, co se stalo s Havlíčkovým Brodem, že bychom do toho zápasu nastoupili chladně. Myslím si, že se to nestalo, že jsme měli trošičku víc ze hry. Potom jsme dostali trošku smolný gól, který se někdy dostane. Vzápětí jsme vyrovnali,“ popisoval průběh úvodního dějství asistent trenéra Kolína Jaroslav Plíšek.

,,V první třetině myslím, že jsme měli víc šancí, akorát jsme je neproměnili. Kdyby ano, mohli jsme odskočit. To se stalo nakonec ve druhé třetině. Akorát náš nešvar po celou sezonu je, že jakmile soupeři gólově odskočíme, odstoupíme od hry, kterou chceme produkovat a zápas si začneme moc komplikovat. Přestaneme se pohybovat a dostaneme soupeře do hry,“ pokračoval ve svém komentáři a narážel na druhou třetinu. Kozlové se v ní ujali dvoubrankového vedení, ale pak na chvíli polevili a dovolili soupeři snížit na rozdíl jediné branky.

,,Do třetí třetiny jsme upozornili hráče, že se musíme vrátit k naší hře a podle toho vypadal zbytek zápasu, který jsme dohráli naprosto v klidu a měli jsme ho pod kontrolou,“ byl rád, že závěrečnou dvacetiminutovku Kozlové zvládli. Přidali tři góly a odnesli si z ledu jednoznačnou výhru.

I když na chvíli ztratili koncentraci, zápas okořenili pěknými gólovými akcemi. Fanoušci jich viděli hned šest. Třeba Kozákův puk z buly nebo Pipkova trefa v oslabení, to byly krásné momenty. ,,Někdy se tak zápas vyvine a nabídne takové situace, ale je taky pravda, že hodně pracujeme na tréninku na střelbě, což se třeba taky projevilo. Líbilo se mi, že jsme šli jednoduše do brány a ty góly jsme dokázali dát,“ shrnul ještě Jaroslav Plíšek.

V sestavě v sobotu chyběl útočník Jakub Semirád a taky už poněkolikáté obránce Josef Horyna. ,,Semirád má antibiotika, do středy ještě asi nebude připraven, pak doufáme, že už ano. Horyna byl z výkonnostních důvodů poslán zpátky do Pardubic,“ objasnil, jak to je s oběma absentéry Plíšek.