2.liga
Datum st, 27. zář. 2017 Beginn 18:00
HC Lední medvědi Pelhřimov - A tým
Pelhřimov

Z utkání proti Pelhřimovu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Pelhřimovu. Foto: Jan KobzáňTři body přivezli kolínští hokejisté z ledu Pelhřimova. V napínavém duelu udělali rozhodující krok směrem k výhře ve druhé třetině a udrželi ji až do konce, i když těsně 3:2.

Pelhřimov – Kolín

2:3

Aktivněji vstoupil do zápasu Kolín, vytvořil si řadu šancí. Třeba Pipek byl sám před bránou, ale tutovkou pohrdl. A tak se přihlásili ke slovu domácí a rovnou gólově. V deváté minutě Hájek dorážel do prázdné brány.

Kozlové nicméně navázali na svou aktivní hry a zanedlouho vyrovnali. Krásnou příležitost zpoza brány vytvořil Pipkovi Krajňák. Napodruhé už Pipek Černého v pelhřimovské bráně překonal. Nicméně vyrovnaný stav do konce první periody nevydržel.

Domácí hráli přesilovku a už na jejím začátku dali jasně najevo, že chtějí jít do kabin s náskokem. Trefili tyčku. V nátlaku pokračovali dál a Vysloužil po chvíli už přetavil jejich přesilovkový tlak ve vedoucí gól – 2:1.

Druhá třetina připravila asi zlomové momenty zápasu. Nejdřív Kozlové zarazili první ránu domácím v jejich vlastní přesilovce a sami dokázali skórovat v oslabení. Dostat tak vyrovnávací branku, to muselo být pro Pelhřimov těžké. Zase to byla akce Pipka s Krajňákem, tentokrát Pipek vypíchl puk obránci a jel do přečíslení, vystřelil a Krajnák byl připraven na dorážku do prázdné.

O pár minut později Panna nabídl zpoza brány střeli Semirádovi. Ten trefil sice jen gólmana, ale otevřená brána volala po Černého dorážce a ten neváhal a dostal Kolín do vedení.

Tyto dva momenty rozhodly. Kolín pak už své vedení nepustil. A to ani během celé třetiny, kdy nepadl další gól. A i když se bránil ve čtyřech oslabeních. A i když tři minuty před koncem domácí odvolali gólmana a hráli šest na čtyři.

Kolín vzal tři body a stále je ve hře o konečné čtvrté míst tabulky. I když papírové předpoklady a rozlosování posledního kola ukazují, že to nebude ležet na bedrech pouze Kolína. Velkou roli budou hrát zejména výsledky jejich největších soupeřů.

Branky: 9. Hájek (Kasalý F., Hadrava Martin), 16. Vysloužil (Bezděk, Kopic) – 14. Pipek (Krajňák), 27. Krajňák (Pipek), 35. Černý (Semirád, Panna). Rozhodčí: Vrba – Maťašovský, Mikšík. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 300. Třetiny: 2:1, 0:2, 0:0.

Kolín: Koutský – Hanzl, Březina, Voženílek, Havelka, Skokan, Barták – Malý, Semirád, Panna – Pipek, Krajňák, Kadlec st. – Černý, Zumr, Kozák.

1 Havlíčkův Brod 3 19:6 9
2 Žďár nad Sázavou 3 9:4 8
3 Tábor 3 14:9 6
4 Mor. Budějovice 3 14:12 5
5 Klatovy 3 9:9 5
6 Nymburk 3 5:6 5
7 Pelhřimov 3 11:13 3