2.liga
Datum st, 27. zář. 2017 Beginn 18:00
HC Lední medvědi Pelhřimov - A tým
Pelhřimov

Z utkání proti J. Hradci. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti J. Hradci. Foto: Jan KobzáňKozlové si v nájezdech vystřelili Vrchlabí. Otočili zápas, který nerozehráli zrovna šťastně a díky dvěm bodům přeskočili v tabulce Nymburk. Jsou tedy pátí a play off začnou v sobotu 25. února ve Vrchlabí.

Kolín - Jindřichův Hradec

3:2 sn

Do posledního zápasu základní části nevstoupili Kozlové vůbec dobře. V polovině první třetiny prohrávali 0:2, když se ujala střela od modré mezi betony, a pak hosté využili přesilovku. Kozlové byli na ledě úplně zmatení a možná sami nevěřili tomu, co se děje.

Pak chtěli, ale nešlo to. Sice Jindřichův Hradec přestříleli, ale neměli ani štěstí. Puky se odrážely jinam, odskakovaly od hokejek. Kolín byl v křeči.

Kozlové ale nepřestali bojovat a v poslední třetině vyrovnali. Deset minut před koncem Panna v přesilovce vystřelil přesně z kruhů. Pak minutu a deset vteřin před koncem znovu Panna ve skrumáži při power play šest na čtyři vyrovnal – 2:2.

Prodloužení nerozhodlo, i když mělo náboj, spoustu střel a infarktových situací. A tak rozhodly až  nájezdy. Kolín proměnil všechny tři (Krajňák, Panna, Malý) a vítězný nájezd si připsal Panna, jehož puk se od lapačky odrazil do brány. Tím hráč s číslem 83 zkompletoval hattrick, vystřelil Kolínu dva body, posunul ho v konečné tabulce před Nymburk a pro první kolo play off přisoudil Vrchlabí.

,,Z naší strany byl hodně špatný začátek. Soupeř v první třetině lépe bruslil. My jsme to od druhé třetiny chtěli změnit. Mužstvo chtělo, ale soupeře jsme dostali do pěkné pohody a my byli v křeči. Nevycházelo nám vůbec nic. Pak se nám nakonec podařilo vyrovnat. Nebylo to úplně povedené utkání,“ hodnotil poslední zápas základní části trenér Kolína Jiří Seidl. ,,Doufám, že v play off to bude lepší,“ dodal.

Branky: 49. Panna (Malý), 59. Panna (Pipek, Havelka), rozhodující nájezd Panna – 3. Bureš (Jaša), 12. Hrouda (Jaša, Šalamoun). Rozhodčí: Barek – Potůček, Tasch. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:2, 0:0, 2:0 - 0:0, 1:0. Diváci: 635.

Kolín: Koutský – Hanzl, Březina, Voženílek, Havelka, Barták, Skokan – Malý, Semirád, Panna – Pipek, Krajňák, Kadlec st. – Černý, Zumr, Kozák – Kadlec A.

1 Havlíčkův Brod 3 19:6 9
2 Žďár nad Sázavou 3 9:4 8
3 Tábor 3 14:9 6
4 Mor. Budějovice 3 14:12 5
5 Klatovy 3 9:9 5
6 Nymburk 3 5:6 5
7 Pelhřimov 3 11:13 3