2.liga
Datum st, 25. říj. 2017 Beginn 18:07
-:- SKLH Žďár nad Sázavou - A tým
Žďár nad Sázavou

Z utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňKolín zase vyrovnal. Po jednoznačné jízdě, kterou vyhrál 8:2, je stav osmifinálové série 3:3 a rozhodne poslední sedmý duel. Ten se hraje ve čtvrtek ve Vrchlabí.

Kolín – Vrchlabí

8:2

Kozly čekal nelehký úkol. Vyhrát, vyrovnat sérii, a vybojovat tak ještě sedmý zápas. Žádná nervozita ale na Kozlech nebyla znát. Hráli od první minuty na dvě stě procent.

Už ve čtvrté minutě to ošperkovali gólem, když Zumr trefil mezi betony. I dál pak diktovali tempo na konci třetiny svou dominanci ještě potvrdili. Semirád využil tečí přesilovku a Kozák se pak dostal za obranu a v souboji s gólmanem nezaváhal. Do kabin si nesli Kozlové vedení 3:0. Poprvé v sérii se tak jeden z týmů dostal takto do vedení.

Rozhodující moment pak přišel na začátku druhého dějství. Místo toho, aby se hosté nadechli a ještě se zmohli k náporu, Kozlové na nic nečekali a hned v první minutě dali čtvrtou branku. Semirád se trefil pod víko. Pak ještě Březina v přesilovce taky pod víko a bylo úplně jasno. 5:0.

Hosté sice ještě během druhé poloviny zápasu dokázali dvakrát skórovat, ale Kolín přidal branky ještě tři a na ledě zkrátka dominoval. Šestou trefu obstaral v oslabení Panna, který puk zavezl do útočného pásma golfákem se trefil přímo do šibenice. Tomu puk propadl. Pak v přesilovce Semirád našel u tyčky volného Malého. Osmý gól vstřelil Morkes, který ujel a z kruhů prostřelil v tu dobu už vystřídaného gólmana Abraháma.

Rozhodující sedmý zápas série se hraje ve čtvrtek od 18.00 ve Vrchlabí.

Branky: 4. Zumr (Krajňák, Voženílek), 19. Semirád (Hanzl, Panna), 19. Kozák (Krajňák, Horyna), 21. Semirád (Malý, Panna), 31. Březina (Hanzl, Krajňák), 35. Panna (Voženílek, Březina), 50. Malý (Semirád, Panna) – 51. Morkes (Kadlec st., Netušil) – 32. Hejda (Filip, Šťastný), 48. Šťastný (Filip, Jandejsek). Rozhodčí: Kopeček – Marek, Ovsík. Vyloučení: 5:10, navíc Klement 10 min OT za NESP. Využití: 3:1 Oslabení: 1:0. Diváci: 1180. Třetiny: 3:0, 3:1, 2:1.

Kolín: Koutský – Březina, Hanzl, Voženílek, Horyna, Barták, Skokan, Zdeněk – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Krajňák, Kozák – Morkes, Kadlec st., Kadlec A. – Netušil.