2.liga
Datum st, 27. zář. 2017 Beginn 18:00
HC Lední medvědi Pelhřimov - A tým
Pelhřimov

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňDo prvního přátelského utkání nominoval trenér Petr Martínek tři pětky hráčů, ze kterých většina bojuje o místo v sestavě. Mazáci a zkušení hráči dostali zápasové volno. Ostýchavý začátek a řada vyloučených ovlivnila celý průběh utkání.

Tábor – Kolín

5:1

Domácí zahrozili poprvé vážněji ve třinácté minutě, když puk vystřelený hned po buly zlikvidoval nový kolínský gólman Liulchuk z Ukrajiny betonem v brankovišti. Netrvalo dlouho a nebyla to jen hrozba. Ve čtrnácté minutě totiž v přesilovce úspěšně dorážel domácí kapitán Matušík a Tábor vedl 1:0.

Kozlové se pak museli bránit v oslabení ještě několikrát a to zbrzdilo jejich rozjezd. A dokonce i ve druhé třetině. Do ní totiž nastupovali také v oslabení a hned v první minutě inkasovali na 2:0.

Mladí kozlové se snažili na situaci reagovat a pomalu se dostávali do tempa. V nadějné šanci dva na jednoho se ocitli před polovinou zápasu, ale útočník Černý netrefil bránu. Pak paradoxně přišla jejich chvíle znovu v oslabení. Tentokrát hráli ve čtyřech celých pět minut, protože ruský útočník Paramonov, který se také zkouší poprat o místo v kolínské sestavě, dostal vyšší trest za bodnutí špičkou hole při souboji před bránou.

V pětiminutovém oslabení nejenže se Kolínští dobře bránili, ale taky se dostávali do útoku a dokonce skórovali. V oslabení se za beky dostal další novic Jiří Kysela a trefil se mezi betony – 2:1. A aby toho nebylo málo, tak pak ještě zamotali táborským hlavu Prokop s Kedrštem.

Jenže co naplat, když přišla slabá dvouminutovka na konci třetiny. Nejdřív propadla třetí pětka, pak domácí nachytali kozly na švestkách při rychlé dorážce a do kabin si nesli vedení 4:1.

To ještě navýšili v poslední třetině ve vlastním oslabení a určili tak konečný výsledek 5:1. Kozlové měli další řadu šancí. Netušil byl sám na ose, Kozák nevyužil parádní přihrávku zpoza od Prokopa. Gól nedali a odjeli vysoko poraženi.

Branky: 14. Matušík (Březina, Raiterman), 21. Březina (Heřman, Pípal), 36. Heřman (Kadilák), 37. Pechánek (Škrdleta, Košař), 46. Seidl (Tesař, Matušík). - 32. Kysela. Vyloučení: 6:7, navíc Paramonov (KOL) 5+DKU. Využití: 2:0. Oslabení: 1:1. Třetiny: 1:0, 3:1, 1:0.

Kolín: Liulchuk (od 31. Hermann) - Skokan, Barták, Havelka, Tvrdík, Sladký, Procházka - Kysela, Pilný, Černý - Paramonov, Prokop, Kedršt - Netušil, Veselý, Hyšpler - Kozák.

1 Havlíčkův Brod 3 19:6 9
2 Žďár nad Sázavou 3 9:4 8
3 Tábor 3 14:9 6
4 Mor. Budějovice 3 14:12 5
5 Klatovy 3 9:9 5
6 Nymburk 3 5:6 5
7 Pelhřimov 3 11:13 3