2.liga
Datum st, 27. zář. 2017 Beginn 18:00
HC Lední medvědi Pelhřimov - A tým
Pelhřimov

V odvetě proti Žďáru svěřenci svého kouče Petra Martínka nepřesvědčili. Kolín podlehl v přípravném utkání týmu z Vysočiny 2:6. Rozhodlo se o tom už v první třetině.

Do ní kozlové nenastoupili vůbec dobře. Hned ze začátku dvakrát zacinkala tyčka jejich branky. A gólman chytl i další šance. Jenže domácí nezlomilo ani to, ani inkasovaný gól v oslabení. Nakonec byla jejich palba úspěšná. Dvojnásobnou početní převahu využili hned dvakrát, a jakmile se ujali vedení 2:1, už nebylo pochyb o tom, kdo utkání vyhraje.

,,V první řadě musím pogratulovat domácímu mužstvu, které hrálo velice dobře. My jsme ve Žďáru sehráli velice špatné utkání. Vstoupili jsme do něj katastroficky. Jsem hrozně zklamaný za první třetinu, která paradoxně dopadla výsledkově nejlépe, ale tam jsme to utkání prohráli, protože jsme domácím dali takové sebevědomí, že v průběhu zápasu vůbec neměli pochyb o tom, že by neměli vyhrát,“ komentoval zápas trenér Kolína Petr Martínek.

,,My jsme postupně zlepšovali výkon, ale když jsme se dostávali do nějakých šancí, tak jsme s koncovkou byli na velikém štíru, a domácím se pak z brejků a přečíslení podařilo skórovat, takže měli zápas jasně pod kontrolou,“ dodal.

Do sedla dostala Plameny jednoznačně první třetina. Podle kouče to ale nebyla až dvakrát využitá přesilovka domácích a dva rychle inkasované góly Kolína. ,,Úplně zlomový moment to nebyl, protože do toho oslabení jsme měli 0:4 prohrávat. To, že to bylo 0:0, to bylo jen díky gólmanovi a štěstí. Byla tyčka, břevno. V tom oslabení to už jen vyústilo. My jsme v té první třetině podali trapný výkon,“ nebral si po utkání servítky Martínek.

Kozlové pak zejména ve druhé části výkon zvedli, ale k ničemu se moc nedostali. Většina střel šla z dálky a neměla šanci na úspěch. ,,Mužstvo prohrává, musí se najít srdcaři, kteří by se o to poprali a šli víc do předbrankového prostoru a víc se tam tlačili. Příkladem byl gól Jirky Kysely, který šel neohroženě mezi beky a dal gól na 2:5. My jsme v tomto utkání ale radši zahodili puk a nechodili jsme tam, asi by nás to bolelo. V předbrankovém prostoru jsme nebyli dobří,“ litoval kolínský kouč.

Kozlové poprvé v přípravě hráli na čtyři pětky, ale ne v kompletním složení. Ze základní sestavy chyběli tři hráči. Obránci Hlaveš s Havelkou a útočník Morkes. ,,Morkes má problém s kolenem, nateklo mu. Do pondělí dostal ortézu, tak má volno. Doufám, že to bude v pořádku. Láďa Hlaveš ještě za působení v Táboře byl objednán do Prahy na stomatologickou kliniku, měl mít volno, protože Tábor hrál ve čtvrtek. My hráli až v pátek, takže dostal taky volno. Lukáš Havelka má problém s kyčlí, měl tam zánět. Dostal antibiotika do neděle, takže měl taky volno,“ vysvětlil kolínský lodivod Martínek situaci ohledně některých kolínských hráčů.

1 Havlíčkův Brod 3 19:6 9
2 Žďár nad Sázavou 3 9:4 8
3 Tábor 3 14:9 6
4 Mor. Budějovice 3 14:12 5
5 Klatovy 3 9:9 5
6 Nymburk 3 5:6 5
7 Pelhřimov 3 11:13 3
8 David Servis ČB 3 7:14 3