2.liga
Datum st, 27. zář. 2017 Beginn 18:00
HC Lední medvědi Pelhřimov - A tým
Pelhřimov

Přesně polovinu přípravných zápasů mají za sebou kolínští hokejisté. Trenér Petr Martínek už zúžil kádr na 22 hráčů do pole a 3 gólmany a nyní už chce hlavně sehrávat.

,, V současné chvíli už plánuju spíš sehrávání. Po utkání ve Žďáru došlo ještě ke změnám, protože něco před tím fungovalo lépe. Myslím, že se ten tým ještě semkne. Pravděpodobnost, že takto začneme ty mistrovské zápasy je velká,“ řekl po čtvrtém přípravném utkání kouč Martínek, které jeho svěřenci vyhráli proti Dvoru Králové jednoznačně 10:0.

,,Utkání jsme vyhráli zaslouženě. Vstoupili jsme do něj velmi dobře. Po 4:0 nastalo uspokojení a začali jsme hrát něco, co nechceme. Bohužel zbytek třetiny po té první desetiminutovce byl špatný, ve druhé třetině jsme se z toho dostávali a ve třetí třetině už jsme zase jasně dominovali,“ shrnul výkon kozlů v úterním domácím přáteláku proti nováčkovi druhé ligy.

Kozlové už ve 3. minutě vedli 2:0, a to dali dokonce gól v oslabení. V deváté minutě už 4:0 a za takového stavu se obzvlášť v přátelském utkání hledá těžko motivace. ,,Určitě to není jednoduché. Ale my jsme nekoukali, že je to 4:0. Nabádal jsem kluky, že je to jako kdybychom hráli 0:0, že přijdou těžší soupeři, jiná utkání, která budou mít jiný vývoj. I tak to ale v hlavě je. Myslím, ale že se toho hráči nakonec zhostili tak, že i diváci byli spokojeni,“ podotkl kouč Martínek, že deset nastřílených gólů muselo diváky bavit.

Kozly čekají tento týden ještě dvě utkání. Ve čtvrtek zajíždění do Nymburka (od 18.00) a v pátek doma hostí Tábor (od 17.00). ,,Jsou to těžcí soupeři. Pořád to bereme jako zápasy ve fázi kondiční přípravy. Neděláme z toho žádnou vědu, ale budeme chtít oba zápasy hrát co nejvíce důstojně a i vyhrát, pokud možno,“ řekl svou představu před těžkým zápasovým dvoublokem kolínský lodivod Petr Martínek.

1 Havlíčkův Brod 3 19:6 9
2 Žďár nad Sázavou 3 9:4 8
3 Tábor 3 14:9 6
4 Mor. Budějovice 3 14:12 5
5 Klatovy 3 9:9 5
6 Nymburk 3 5:6 5
7 Pelhřimov 3 11:13 3
8 David Servis ČB 3 7:14 3