10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Petr NiečIlustrační foto. Foto: Petr NiečO dva zápasy méně, s novými pravidly, bez baráže s méně středami v hracím kalendáři. Taková bude pro Kozly nadcházející sezona ve druhé lize.
Jednak díky definitivní neúčasti Berouna přijdou o dva zápasy v základní hrací části, pak taky už určitě neokusí chuť baráže. Od letošní sezony byla totiž baráž ve většině soutěží zrušena, a tak se pouze druholigové týmy utkají samy proti sobě o místo v první lize.  To je ale ještě daleko. Kozlové nejdřív musí uspět v základní hrací části, v play off a v kvalifikační skupině.

Při tom všem je bude doprovázet řada nových pravidel. Tím nejdůležitějším je hybridní icing, od kterého se očekává zatraktivnění a zrychlení hry. Hráči všech týmů si ale taky musí zvykat na větší útočná a obranná pásma, která byla o víc jak metr zvětšena a naopak leckde na dost malé pásmo střední.

Zkrátka, je toho dost. A Kozlové chtějí stejně jako loni dojít co nejdál. Přijďte je povzbudit na úvodní zápas sezony. Dnes od 17.07 začne jejich duel se Žďárem nad Sázavou.

Žďár nad Sázavou je dlouhodobě kvalitní tým, který okupuje vrchní příčky tabulky. Má fyzické hráče, dobré střelce, ostřílené borce a je velmi nepříjemným soupeřem. V přípravě uhráli Žďáršti o sto procent lepší výsledky než Kozlové. Zatímco Kolín vyhrál tři zápasy z osmi, Plameny zvítězily v sedmi z osmi a z toho osmého měly stejně aspoň pomyslný bod za remízu po šedesáti minutách. Žďár navíc vyhrál i přátelský vzájemný duel s Kolínem, a to 3:1.

Mistrovská soutěž je ale úplně jiná kapitola, a tak se dá opravdu jen spekulovat. Jisté je jen to, že body budou chtít oba dva soupeři. Jak jsou na tom týmy historicky s prvními zápasy sezony? Od roku 2010 Žďár nevyhrál žádný první zápas, Kozlové zase vyhráli všechny domácí a z venku přivezli jednu výhru a jednu prohru v prodloužení. Kolín loni vyhrál v Nymburce 7:5, Žďár prohrál v Děčíně 1:2. Před dvěma lety Žďár prohrál v Nymburce 1:3, Kozlové prohráli v prodloužení 4:5 v Hodoníně. Před třemi lety bral Kolín výhru 2:0 doma nad Vajgarem, Žďár doma prohrál 1:2 s Chotěboří. A v sezoně 2010/2011 Kozlové doma zvítězili 4:1 nad Nymburkem a žďár prohrál v Kutné Hoře 5:7.

Čísla, statistiky a spekulace, to je jedna věc. Důležitější je to, co se bude dít na ledě. Tak se přijďte podívat na 1. mistrovský duel sezony 2014/2015. Kozlové doma od 17.07 hostí Žďár nad Sázavou!