10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Nymburku. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Nymburku. Foto: Jan KobzáňTak ani do třetice. I s Nymburkem kolínští hokejisté prohráli a po třech kolech jsou stále poslední s nulou na kontě. Náladu jim zhatil zejména nymburský Stehlík, který svým hattrickem donutil kolínského gólmana k vystřídání.

Kolín – Nymburk

3:4

Kolínští hokejisté vstoupili do utkání ofenzivně, jenže své pokusy neproměnili. Pak se z ničeho nic z mezikruží trefil Stehlík, byla to druhá nymburská střela, a kolínským vzala vítr z plachet – 0:1.

V dalším průběhu úvodního dějství se Kolínští pomalu zase zvedali nahoru. V šestnácté minutě se Pilný dokonce dostal po návratu z trestné do úniku. Pronásledován obráncem byl však faulován, a tak nezakončil, jak by si představoval. Nicméně následná přesilovka domácím pomohla. Do pásma se sice na delší dobu dostali až v závěru početní výhody, ale vytvořili si tlak. Hosté, kteří byli na ledě dlouho, pak zmateční situaci v obraném pásmu nezvládli a nechali Hanzla vyrovnat – 1:1.

Veselo bylo na kolínské střídačce ve druhé třetině. Kozlové do ní nastoupili sebevědomě a pálili na nymburskou bránu hlava nehlava. Až se v sedmadvacáté minutě dostali v přesilovce díky Březinovi do vedení. A drželi ho dlouho. Jenže neudrželi.

Varování poslal Kuzďas ve třicáté čtvrté minutě brejkem. Střídání na to už to nebyla jen výstraha. Stehlík byl úspěšný. A aby toho nebylo málo, minutu a půl na to proměnil Nymburk přesilovku trefou od modré do růžku – 2:3.

Tento obrat byl vítězný. Kolínští už nevyrovnali. A to měli takových šancí. Kadlec třeba v úniku za všechny trefil jen betony, Malý trefil v přesilovce tyčku. Na konci zápasu ještě Březina zacinkal pukem na nymburskou branku při kolínském power play. Za to na druhé straně přišlo prohrané buly a střela Stehlíka, která kolínskému Sejpalovi doslova propadla lapačkou.

Bylo ještě sedm minut do konce, to ano, ale kozlové prohrávali o dva góly, smůla se jim lepila na hokejky a k výhře to měli daleko. Se hvizdem, možná chvíli po něm, pak dopravili sice ještě puk do brány při power play, ale to už bylo jedno. Nymburk tak jako tak bral tři body. A kozlové na ně stále čekají.

Branky: 18. Hanzl (Kysela, Kadlec), 26. Březina (Semirád, Hanzl), 60. Malý (Panna, Březina) – 8. Stehlík (Smejkal, Josefus), 34. Stehlík (Kříž, Smejkal), 36. Kříž (Josefus, Stehlík), 53. Stehlík (Josefus). Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Roischel. Vyloučení: 4:6, navíc Žemlička 10 min za ZHK. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:1. Diváci: 771.

Kolín: Sejpal (od 53. Martínek) – Hanzl, Březina, Kadlec, Hlaveš, Voženílek, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Zumr – Morkes, Panna, Kysela – Veselý, Prokop, Kozák – Černý, Pilný, Netušil.