Datum čt, 28. led. 2021 Beginn 17:00
-:- HC AZ Havířov 2010 - A-tým
Havířov

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Na začátku druhé třetiny ještě kolínští pomýšleli na body. Prohrávali totiž jen o gól, a to ještě díky smolnému sraženému haluz gólu, a domácí drželi pod tlakem. Pak ale udělali tři fauly za sebou, dvakrát inkasovali a bylo rozhodnuto.

Havlíčkův Brod – Kolín

7:1

Psala se první minuta a domácí vedli 1:0. Naprosto tristně se hosté nechali překvapit Endálem, který vyjel zpoza brány a otevřel skóre trefou po ledě. Kolínští se z toho ale vzpamatovali rychle a už v sedmé minutě vyrovnali. Od modré dobře vypálil Pýcha a jeho puk dorazil do kasy Panna.

Domácí pak měli náznaky převahy, dobře sehrávali v útočném pásmu a jezdili do tandemu, ale kozlové měli také své výboje a šance. Za vyrovnaného stavu se ale do kabin nešlo. Do kolínské brány totiž z ničeho nic prošla taková tečovaná žabička.

V úvodu druhé třetiny jakoby kozlové na haluz gól před odchodem do kabin zapomněli a začali velmi aktivně. Domácí se nemohli dostat z pásma a gólman jen těžko odolával kolínským střelám. Ale odolal a kozlové se pak zabrzdili. Nejdříve hrou v šesti, pak útočným faulem, napadením. Výsledek? Domácí dvě ze tří přesilovek proměnili. Tu jednu 11 sekund před jejím konce, tu druhou 2 sekundy před jejím koncem. A vedli 4:1. V tu chvíli naprosto rozhozený Kolín pak inkasoval ještě dvakrát a bylo po zápase. Na průběžný stav 6:1 se reagovat nedalo.

Domácí pak ještě po takové nemastné neslané třetí třetině symbolicky uzavřeli gólový účet v přesilovce na 7:1.

Kolínští jsou po šesti kolech sedmí a v sobotu doma hostí paté Moravské Budějovice.

Branky: 1. Endál (Milfait), 18. Voříšek (Havlík), 32. Kulhánek (Šuhaj, Milfait), 34. Milfait (Voříšek), 36. Chlubna (T. Semrád, Kozlík), 38. Šuhaj (Milfait, Voříšek), 59. Vašíček (Šuhaj, Milfait) – 7. Panna (Pýcha, Morkes). Rozhodčí: Vrba – Urubčík, Kleprlík. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 713.

Kolín: Martínek (od 36. Sejpal) – Hanzl, Březina, Hlaveš, Pýcha, Voženílek, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Veselý – Morkes, Kadlec, Panna – Kysela, Prokop, Kozák – Černý, Pilný.