Poruba

Datum so, 27. úno. 2021 Beginn 18:00
Draci PARS Šumperk - A-tým
Šumperk

Z utkání proti Moravským Budějovicím. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Moravským Budějovicím. Foto: Jan KobzáňKozlové bojovali, ale padli. Jedna branka rozhodla o vítězi sobotního utkání. Tři body braly Moravské Budějovice za výhru 3:2.

Kolín – Moravské Budějovice

2:3

Po vyrovnané první třetině se skóre mělo až v té druhé. A rozhodovala hra v početní výhodě či nevýhodě. Nejprve se hosté ujali dvougólového vedení po dvou využitých přesilovkách. Nejdřív prošla střela z kruhů přes hráče, pak hosté skórovali v dvojnásobném oslabení Kolína. To kozlové ubránili už minutu, ale nakonec přece jen inkasovali. Po přihrávce skrz pásmo a střele u tyčky do betonů, kterou Sejpal perfektně vykryl, přišla už nechytatelná dorážka pod víko – 0:2.

Domácí tyto dva momenty překonali a dokázali se do zápasu vrátit a taky v přesilovkách. Nejdřív využili početní výhodu na konci druhé třetiny. Malý vystřelil od modré a na tyči byl na dorážku připraven Voženílek – 1:2.

Vyrovnávací trefu si Kolínští nechali do úvodu poslední třetiny. To se znovu v přesilovce trefil Petr Morkes. Prošla jeho střela téměř od modré – 2:2.

Kozlové měli minimálně bod na dosah. Navíc ve zbytku třetiny na ledě dominovali. Domácí gólman zasahoval v této části hry jen šestkrát, a to ještě spíš v té její druhé části. Kozlové tvořili hru a šli za vítězným gólem. Avšak nebyli to oni, kdo se z něj radoval.

Byli to hosté. V padesáté druhé minutě bylo před domácí bránou docela plno, brankář po prvním zákroku už ležel na zemi, ale hosté tak dlouho pokoušeli puk, až ten se do brány odrazil. Tento okamžik rozhodl o vítězi.

Kozlové pak ještě měli v závěru skoro tři minuty přesilovku, zkoušeli to chvíli i bez gólmana, ale ve vyhroceném závěru už se před bránu k ataku nedostali

Branky: 36. Voženílek (Malý, Panna), 45. Morkes (Malý, Semirád) – 26. Rytnauer (Wasserbauer, Kusý), 33. Pucher st. (Rytnauer), 52. Rytnauer (Kusý, Matějka). Rozhodčí: Vyštejn – Hynčica, Janíček. Vyloučení: 13:12. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:1. Diváci: 619.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Hlaveš, Voženílek, Pýcha, Březina, Barták – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Kadlec, Kozák – Pilný, Prokop, Kysela.