Přihlásit se

Klikněte zde !

<< < srpen 2019 > >>
po út st čt so ne
29 30 31 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 01
2 událostí v měsíci srpen 2019 2 událostí v měsíci srpen 2019
Narozeniny
PictureMartin Černý - KOL (23)
1 událost dne 07. srpen 2019
Narozeniny
PictureJiří Kadlec - KOL (48)
1 událost dne 09. srpen 2019

Poslední utkání A týmu

Přátelská utkání A
Datum čt, 22. srp. 2019 Beginn 18:00
SC Kolín - A tým
Kolín
6:4 BK Havlíčkův Brod - A tým
Havlíčkův Brod

Příští utkání A týmu

Přátelská utkání A
Datum út, 27. srp. 2019 Beginn 18:00
SC Kolín - A tým
Kolín
-:- SKLH Žďár nad Sázavou - A tým
Žďár nad Sázavou

Jakub Frolík. Foto: Petr NiečJakub Frolík. Foto: Petr NiečKdyž se mladý útočník Mladé Boleslavi nedostal do extraligového kádru svého klubu, rozhodoval se dál. Možností měl více. Vrchlabí, Nymburk nebo Kolín. Vybral si jasně a bez váhání. Kolín. „Měl jsem jasno hned. Znám tu nějaké kluky, vím, jaký se tady hraje hokej, jak tady hokejem fanoušci žijí,“ vypočítával jednadvacetiletý útočník Jakub Frolík. Nyní hraje za Kozly, rozdává puky a zažil taky první zranění.


Jakube, na první mistrovský zápas v dresu Kolína asi nebudeš vzpomínat úplně nejlépe, že? Na konci utkání se ti stalo krvavé zranění…
Bylo to v oslabení, lehl jsem do rány. Takové věci se musí dělat pro tým, udělal by to každý hráč. A jestli z toho jsou nějaké štychy nebo ne, na to se potom zapomene. Důležitější je vítězství a my vyhráli. Doufám, že diváci byli s naší hrou spokojeni. A doufám, že se budeme zlepšovat a vyhrávat dál.


Abychom to upřesnili. Ty sis lehl do střely a puk ti zasáhl stehno. Bylo to poprvé, co jsme viděla, že by v podobné situaci vystřelený puk až rozřízl nohu a muselo se šít…
Mě se to stalo rozhodně poprvé. Ale takový je prostě hokej. Nějaké to zranění k tomu patří.


Dobře, ale ty jsi potom skoro další minutu ještě na ledě zůstal a s bolavou grimasou ve tváři jsi dál bránil oslabení a dokonce sis lehl ještě do další střely…
Střídat se v tu chvíli nedalo. Odjet ze hry a nechat tam kluky ve třech, to nešlo. Jediné, co jsem mohl udělat, bylo lehnout si do další střely. Nemohl jsem bruslit, tak jsem chtěl být aspoň trochu platný.  


Příprava nebyla pro Kolín příliš úspěšná a proti Žďáru jste vyhráli poměrně jednoduše. Bylo to možná malinko nad očekávání, ne?

Asi ano. V přípravě jsme byli rozházení a nebyli jsme ještě moc sehraný, tak jsme to po sobě jen tak házeli. Jsem rád, že se to proti Žďáru povedlo a doufám, že se od toho odrazíme a půjde to i dál takto dobře. A taky doufám, že se nám bude dařit takto hrát i venku. 


Kolín porazil Žďár 5:2 a ty jsi byl taky u jednoho gólu. Popiš čtenářům akci z tvého úhlu pohledu.

Suprově jsme odbránili v našem pásmu a Šáfa (David Šafránek pozn.red). puk dobře prohodil a jeli jsme dva na jednoho s Vencou Jankovským. A já mu to dal. Nebyla to teda ideální přihrávka, ale on to super zakončil. Zahrála to vlastně celá lajna, od beka po posledního útočníka. Tak by to mělo v hokeji být.


Vlastně všechny góly vyjma posledního, který byl do prázdné brány, jsme dávali z brejkové situace…
Musíme ještě víc zapracovat v útočném pásmu, abychom si tam pomohli. Zdvojovali se, ztrojovali se a nezapomínali na hru dozadu. Musíme si i ve hře v útoku vytvořit nějaké lepší šance, abychom dávali i jiné góly než jen z brejků.


Ty jsi v týmu nový a proti Žďáru jste hráli poprvé v nových dresech. Ty sis vybral číslo 67. Proč?
Měl jsem ho už v Mladé Boleslavi a trošku jsem se nechal inspirovat Frolíkem z NHL. To číslo se mi líbilo, tak jsem si ho už nechal.


To je to, na co se fanoušci ptají. Máš něco společného s tím slavným Frolíkem?
Ne, nemám. Mám teda předky z Kladna, odkud on je, ale je to jen shoda jmen.


Když by ses měl představit jako hokejista, co bys o sobě řekl?
Celý život jsem hrál v Mladé Boleslavi a v minulé sezoně jsem párkrát naskočil i za A-tým. Ale nepodal jsem žádné velké výkony, neměl žádný velký ice-time. Hrál jsem jen čtvrtou lajnu. Sem do Kolína jsem chtěl, protože tu nějaké kluky znám a věděl jsem, co Kolín hrál loni. Když se mě pan Bukač ptal, kam bych chtěl jít, když jsem nezůstal v kádru Boleslavi, jednoznačně jsem řekl, že chci do Kolína. Nikam jinam jsem nechtěl. Mohl to být ještě Nymburk nebo Vrchlabí, ale tam jsem nechtěl. V Kolíně vím, jak to žije, jak to fanoušci mají rádi. Jsem tu spokojený. Jsem rád, že tu můžu být a doufám, že se bude hrát dobře a vysoko jako loni.


A poslední otázka. Kolín má tým složený skoro jen z odchovanců. Takže diváci hráče třeba i znají osobně. Co bys řekl o sobě jako o člověku, aby i tebe kolínské publikum trochu poznalo?
Nemám rád pomluvy a taky se snažím nepomlouvat. Někdy jsem trošku nervní, což by mohla asi nejlépe posoudit moje přítelkyně. A mám rád srandu v kabině.

 

Jakub Frolík
Útočník
21.02.1993
Hokejová kariéra: Mladá Boleslav, reprezentace U18 a U19

privesek hokejista

2. liga skupina Střed

# Tým SK BO
1 China 0 0:0 0
1 David Servis ČB 0 0:0 0
1 Klatovy 0 0:0 0
1 Kobra Praha 0 0:0 0
1 Příbram 0 0:0 0
1 Tábor 0 0:0 0
1 Písek 0 0:0 0
1 Nymburk 0 0:0 0
1 Kolín 0 0:0 0

Následující utkání A týmu

út, 27. srp. 2019 18:00
Kolín Žďár nad Sázavou -:-

čt, 05. zář. 2019 18:00
Kolín HC Dvůr Králové -:-