2:3AET SC Kolín - A tým

2.liga
Datum so, 21. říj. 2017 Beginn 17:07
-:- HC Klatovy - A tým

Z utkání proti Moravským Budějovicím. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Moravským Budějovicím. Foto: Jan KobzáňDalší porážku si připsali kolínští hokejisté. V sobotu podlehli na domácím ledě o gól 2:3 Moravským Budějovicím. Po sedmi kolech se propadli na deváté místo tabulky.

,,Určitě to bude smutné hodnocení. Já kromě zbytečných našich vyloučeních nemůžu klukům nic vytknout. Odehráli jsme velice dobrý zápas a bohužel ta vyloučení ve finále rozhodla.  My jsme si po nepovedeném zápase v Havlíčkově Brodě řekli, že musíme změnit přístup. Myslím, že to v sobotu kluci odvedli, jak jsme chtěli. Za nasazení, chtění a vůli hráčů tam není co vytknout,“ řekl po utkání kolínský trenér Petr Martínek s tím, že faulů se ale musí jeho svěřenci vyvarovat. ,,Jsme tým, který může hrát v pěti a ve čtyřech bude mít problémy,“ dodal.

Kolínští sehráli s žihadly bezbrankovou první třetinu. Pak dvakrát inkasovali v oslabení. Sami ještě ve druhé třetině snížili v přesilovce. Třetí třetina patřila jim. Alespoň její větší část. Výsledkem bylo vyrovnání. Do vedení se už kozlové ale nedostali.

,,Byli jsme v tu chvíli lepší, i jsme ten vyrovnávací gól dali brzo, což bylo pozitivní. Ale pak jsme udělali tristní chybu v brankovišti. To by se nám nemělo stávat. Snad se z toho znovu poučíme a příště už tyto chyby dělat nebudeme,“ vzpomněl trenér Martínek na situaci z 52. minuty, kdy kozlové inkasovali na konečných 2:3.

Sami pak měli ještě v závěru delší přesilovku za krvavé zranění Semiráda, ale to už se do tlaku nedostali. ,,Pak nastává křeč hráčů. Nám se tam nedařilo. Je to velká škoda,“ byl smutný kolínský trenér.

V kolínské sestavě už podruhé nenastoupili útočníci Dominik Zumr a Robin Netušil. ,,Zumr má antibiotika, Netušil má něco s tříslem. Kedršta s Hermannem, aby měli zápasové vytížení, jsme poslali na měsíční hostování do Žabonos,“ vysvětlil Martínek ještě i absenci gólmana Hermanna a útočníka Kedršta.