10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňFanoušek Michal slavil ve středu výhru v podobě zapůjčení automobilu Volkswagen od AutoLouda na víkend s plnou nádrží zdarma a kozlové mu vykouzlili na tvář ještě jeden úsměv navíc. Přehráli totiž třetí Žďár a připsali tak třetí výhru v řadě.

Kolín – Žďár

4:2

Jaký byl scénář zápasu? První třetina: dominance Kolína, ale inkasovaná branka v 19. minutě. Druhá třetina: vzpamatovávání se Kolína, pak obrat, ale záhy inkasování na 2:2. Třetí třetina: Kolín za minutu a půl střílí dva góly a vítězí.

Teď podrobněji. Kozlové měli hned v prvních dvou minutách dvě gólovky, nejdřív první pětka, pak Pipek. Ale nedali. Ani další pokusy, a to měli patnáct střel. Pak byl nucen začarovat Sejpal v sedmnácté minutě. Vychytal brejk Kuřítka i dorážku Bureše. Ale v devatenácté minutě chyboval bek, prošel přes něj Štěpánek a u tyčky protlačil puk do brány.

Že to bylo pro kozly tvrdé, bylo vidět na začátku druhé třetiny. Kozlové totiž hráli zakřiknutě a pomalu sbírali sebevědomí. Ale našli ho. A otočili. Vyrovnával Březina, když si sjel pro Kozákovu přihrávku a zavěsil pod víko. Do vedení poslal Kolín dělovkou do šibenice od modré Hanzl. Záhy bylo ale po radosti. Hned v následujícím střídání nehlídaný Pleva poslal kotouč k tyčce – 2:2.

Kdo s koho se tak rozhodovalo až v poslední dvacetiminutovce. A pro všechny si sáhl Kolín. Hrál aktivně a brzy to brankově i vyčíslil. Ve čtyřicáté páté minutě Malý vyjel z rohu na kruh, vystřelil a Panna tečoval – 3:2. Ve čtyřicáté šesté třetí pětka vybojovala brejk dva na jednoho. Pilný poslal Kozáka dopředu, ten načasoval přihrávku na Březinu, který už jen puk uklidil do kasy. Výsledek 4:2 vydržel až do konce.

Nutno ještě dodat, že se Martínek ještě v závěru blýskl, když přečetl blafák Střechy. Výhra 4:2 znamená pro Kolín další tři body do tabulky, posunutí na sedmé místo a ztrátu pouhé tři body na místo třetí.

Branky: 31. Březina (Kozák), 36. Hanzl (Malý, Semirád), 45. Panna (Malý, Hanzl), 46. Březina (Kozák, Pilný) – 19. Štěpánek (Kunstmüller), 36. Pleva (Kunstmüller, Štěpánek). Rozhodčí: Velčovský – Štětina, Šimánek. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 2:1, 2:0. Diváci: 608.

Kolín: Sejpal (od 21. Martínek) – Hanzl, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Březina, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pipek – Kozák, Prokop, Kysela – Pilný.

čt, 03. led. 2019 18:00