10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňU kozlů se asi blýská na lepší časy a doufají, že začátek sezony, kdy prohrávali, bude zapomenut. Teď už jedou na vítězné vlně. Tři výhry, kdy porazili druhý tým tabulky, třetí tým tabulky a čtvrtý tým tabulky, to není náhoda. Naposledy přehráli třetí Žďár 4:2.

,,Máme radost. Myslím, že jsme podali dobrý výkon. Paradoxně jsme zase prohrávali. V první třetině jsme v prvních pěti minutách měli čtyři ložené šance, které jsme neproměnili. Pak jsme udělali dvě chyby. Tu v naší přesilovce soupeř nevyužil, tu druhou využil, ale i přesto si myslím, že jsme v zápase byli lepší a že jsme si vítězství zasloužili,“ nadechl se k hodnocení utkání kolínský trenér Petr Martínek.

Při tom narazil na devatenáctou minutu, kdy jeho svěřenci po chybě inkasovali. Místo aby v tu to dobu vedli 5:1, šli do kabin za stavu 0:1. ,,Byl to těžký moment. Když jsme dostali na 0:1, hlavy klukům hrozně spadly. V kabině jsme seděli jak mrtví. Bylo to hrozně těžké je znovu nabudit, že se nic nestalo, že ten zápas vyhrajeme, že jsme šance měli a budou další,“ popisoval kolínský kouč.

Na kozlech byl útlum vidět na začátku druhého dějství, kdy se do tempa dostávali pomalu. Nakonec krizi ale překonali a dvěma góly obrátili. ,,Začátek druhé třetiny nebyl dobrý, ale pak jsme ty góly dali a otočili jsme to,“ byl rád Martínek. Kolín nechal hosty ještě do konce třetiny vyrovnat, ale ve třetí třetině nenechal nikoho na pochybách. Kozlové si došli pro tři body. Paradoxně stříleli méně než v předchozích částech hry, ale dali dva góly.

,,Góly jsou nejdůležitější. My jsme vesměs ve všech zápasech soupeře přestříleli, ale nedávali jsme góly. Snad lepší méně střílet a dát víc gólů,“ smál se ještě evidentně spokojený Martínek.

Tři ze čtyř branek zařídili ve středu obránci. Co tomu řekl Petr Martínek? ,,Dobře podporovali útok. Mě je jedno, kdo dá gól. Já chci od obránců, aby podporovali útočníky, ve středu se to vyplatilo. Krásné střely od modré, Marek Březina dva góly, jsem spokojený,“ odpověděl jasně.

S čím ale nebyl spokojený, to byla hra útočníka Pipka. Toho nechal ve třetí třetině pouze sedět na střídačce. Místo něj naskočil do hry dravý kolínský mladík Pilný a nejenže se blýskl pěknou střelou, ale i asistoval u čtvrtého gólu. ,,Nebyl jsem spokojený s Pipkovým výkonem. Druhý gól jde na jeho vrub. Já chci po hráčích, aby chodili důrazně do střel. To mi nesplnil. Když to někteří hráči nebudou plnit, tak nebudou hrát,“ striktně vysvětlil jeho absenci v poslední třetině kolínský lodivod.

Na „ztráty“ byl středeční Kolín hojný. Po první třetině Kozlové museli střídat gólmana kvůli zranění Martina Sejpala. Se třemi stehy v prstu skončil Petr Pýcha a zápas nedohrál Jan Hanzl, který na konci utrpěl zranění kolene.

,,Co se týče gólmanů, Martin Sejpal měl v úterý při tréninku zranění. Snažili jsme se ho dát dohromady. Po první třetině už po druhém opichu to nešlo, tak nastoupil Ondra a myslím, že podal dobrý výkon. Je to vždycky zásah do mužstva, ale myslím, že se s tím kluci dobře popasovali. Petr Pýcha si myslím, že bude do soboty v pořádku. U Hanziho ještě nevím, ale modlím se, aby byl taky v pořádku,“ reagoval hned po zápase na výčet zraněných ze zápasu trenér Martínek.

čt, 03. led. 2019 18:00