Prostějov

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňPapírové předpoklady potvrdili v sobotu kolínští hokejisté v Písku. U předposledního týmu tabulky získali plný počet bodů.

Písek – Kolín

1:4

Od úvodu utkání měli kozlové o trochu víc ze hry, ale dlouho jim trvalo, než se prosadili. Nakonec to ale přišlo. V šestnácté minutě Pipek předvedl důraz na mantinelu, získal kotouč a v brejku poslal kozly do vedení – 0:1.

To ale na světelné tabuli nesvítilo dlouho, protože druhá kolínská pětka si tak dlouho zahrávala v obranném pásmu, až ztratila kotouč a domácí Sýbek se pěkně trefil do horního růžku – 1:1. Do kabin se šlo tedy za vyrovnaného stavu.

To bylo ale naposledy. Pak už totiž hosté vícekrát neinkasovali. Všechny pokusy domácích odrazil Sejpal a jeho spoluhráči vepředu si pomalu vypracovali vedení.

Ve druhé třetině si na ten vedoucí gól počkali až do třicáté páté minuty. Akce třetí pětky ale byla krásná. Po ose-Kozák-Prokop-Kysela poslední jmenovaný nakonec před bránou vystřelil do protipohybu gólmana – 1:2.

Scénář z první třetiny se neopakoval, domácí nevyrovnali ještě před zvukem sirén, a tak kozlové mohli ve třetí třetině pracovat se svým náskokem. V ní rychle potvrdili vedení a odskočili na rozdíl dvou branek, když se Semirádova střela odrazila ke Kadlecovi, ten přihrál Malému, střela a dorážka Semiráda – 1:3. Deset minut na to kolínští proměnili ještě přesilovku. Malý z první proměnil Pýchovu nahrávku a bylo hotovo. Kolín vyhrál 4:1.

Branky: 19. Sýbek (Polata) – 16. Pipek, 35. Kysela (Prokop, Kozák), 43. Semirád (Malý, Kadlec), 53. Malý (Pýcha, Panna). Rozhodčí: Škrobák – Ovsík, Štěpánek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 385. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:2.

Kolín: Sejpal – Pýcha, Kadlec, Hlaveš, Voženílek, Březina, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Morkes, Pipek – Prokop, Kysela, Kozák – Pilný, Černý, Netušil, Veselý.