24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Po utkání v Českých Budějovicích, kde kozlové porazili David servis 4:3, jsme si povídali s trenérem kozlů Petrem Martínkem.

Zápas měl několik rovin, že? Nejprve jsme dotahovali, pak dominovali, pak malinko zkomplikovali cestu za třemi body, ale výhru jsme uhájili…

Myslím si, že jsme měli celý zápas převahu, že jsme vyhráli zaslouženě. Sice jsme prohrávali na začátku 0:2, to byla chyba, ale myslím si, že už v té době jsme byli jasně lepší, a to se pak zúročilo. Trošku jsme si to zkomplikovali ve třetí třetině, když jsme udělali zbytečný faul a soupeř ho potrestal. Ale síla mužstva se ukázala a utkání jsme otočili. Dali jsme čtvrtou branku a rozhodli utkání v náš prospěch.

Konkrétněji na začátek bych se zeptala. 0:2 jsme prohrávali ve 4. minutě po dvou střelách David servisu na bránu. Jak těžké to je pro tým z hlediska psychiky?

Bylo to těžké. Do té doby jsme měli samostatný nájezd, soupeře jsme nepustili do pásma, ale nájezd jsme neproměnili, soupeř měl přesilovku, bohužel došlo k tomu, že jsme puk vystřelili do sítě a soupeř hrál pět na tři. Přesilovku využil. Ještě před tím jsme udělali velkou chybu a soupeř dal první gól. Ale i tak jsem věřil v sílu mužstva, protože jsme na začátku byli jasně lepší a bylo jen otázkou času, kdy padne branka.

Tým to opravdu nepoložilo. Už v deváté minutě bylo vyrovnán, což je bleskurychlá odpověď.

Ano. Hráli jsme dobře. Prví dvě třetiny byly úplně parádní. Škoda, že jsme to nedokázali zúročit větším množstvím branek, ale hráli jsme výborně, i ve třetí třetině.

Když se ještě zastavíme u té třetí třetiny, dovolili jsme tam v oslabení soupeři vyrovnat na 3:3. Na chviličku jim narostla křidýlka. Bál ses o výsledek nebo jsi věřil týmu?

Určitě nás to trošku srazilo, ale věděl jsem, že jestliže přečkáme tlak po jejich vyrovnání na 3:3, že se nám zase otevře nějaká šance a ona se otevřela. My jsme ji dokázali proměnit. Věřil jsem na sto procent, protože to už by nebylo spravedlivé, abychom po takovém výkonu zase nezískali plný počet bodů.

Máte za sebou šňůru tří zápasů venku. Ve všech jste bodovali. Pro David servisu poprvé za tři body. Je to asi satisfakce i za ta předešlá utkání, kdy vám tři body utekly, že? V Klatovech jste vyhráli 3:2 po prodloužení, ve Žďáru prohráli 4:5 po prodloužení a ještě 80 sekund před koncem jste vedli 4:3.

Mým přáním bylo z těch tří venkovních zápasů udělat minimálně šest bodů. To se splnilo. Ale jsem nakonec zklamaný, že těch bodů bylo jen šest, protože při troše štěstí jich mohlo být devět. Ale myslím si, že i tyto věci, které se staly, ať už v Klatovech, ve Žďáru, nás posílily k tomu, aby ten tým byl v Davis servisu tak odhodlaný. Dlouho už jsem ho takto odhodlaný neviděl.

Čeká vás týdenní přestávka, zápas až v sobotu. Jaký bude program?

Program bude stejný, jako když hrajeme sobota - sobota. To znamená, že dobře potrénujeme, trošku i kondičně, abychom se dobře připravili na sobotní utkání, na poslední domácí utkání tohoto roku.

st, 09. led. 2019 18:00