10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Roku 2017 už sice odzvonilo, my se ale ještě vrátíme k jeho poslednímu utkání, které kozlové prohráli 3:5 v Havlíčkově Brodě. Povídali jsme si o něm s trenérem Kolína Petrem Martínkem.

,,Odehráli jsme parádní utkání. Bohužel jsme nezískali ani bod, ale myslím si, že se nemáme za co stydět. Nezvítězilo lepší mužstvo, ale šťastnější mužstvo,“ řekl po utkání trochu zklamaný trenér Kolína Petr Martínek.

Byl to zápas, který měl vše. Diváckou kulisu, góly v přesilovkách, oslabeních, změny skóre, šarvátky, atmosféru. ,,My jsme se na ten zápas těšili, protože jsme věděli, že z Kolína pojede hodně fanoušků a že i domácí budou mít podporu. Brali jsme to jako prestižní zápas. Říkal jsem klukům, že to budeme hrát jako play off a myslím, že se tak stalo. Bohužel jsme nezískali ani bod, ale i pro sebevědomí kluků to byl dobrý zápas. Potvrdili si, že i s mužstvem, které chce postupovat, můžeme hrát vyrovnanou partii a být i lepší,“ zdůraznil Martínek.

Nejzajímavější část utkání byla asi druhá třetina. Do ní se šlo za stavu 2:1 pro domácí. Ti nejprve v přesilovce zvýšili dorážkou na 3:1. A když v další početní převaze pomýšleli na další gól, vystrčili růžky kozlové. Pýcha s Pannou vyvezli puk a zaútočili dva na jednoho. Akce na jedničku s gólovým zakončením. Dvě minuty na to pak Kolín vyrovnával na 3:3 zásluhou spolupráce Morkese s Pilným.

,,V této fázi zápasu jsme hráli výborně. Oni mají silné přesilovky a i v jejich přesilovce jsme se dokázali zmocnit kotouče, zaútočit a krásně jsme proměnili. Na to jsme vyrovnali na 3:3, byli jsme v euforii, ale bohužel krátce na to přišla bule u nás ve třetině čistě prohraná a soupeř nám zase odskočil na gól, což nás trošinku srazilo,“ popsal další průběh utkání kolínský lodivod.

,,Pak bohužel došlo k situaci, kde byla hromadná šarvátka na ledě, kde dle mého jako resumé šarvátky jsme my měli hrát přesilovku, ale hráli jsme oslabení. Hned na to jsme dostali další trest. My jsme fantasticky odbránili oslabení tři na pět, vyvezli jsme kotouč, ale neposunuli jsme ho až do útočného pásma. Soupeř se ho zmocnil, dal rychlou přihrávku na modrou a Endál tuto šanci proměnil vteřinu a půl před koncem. Myslím, že toto byl rozhodující moment utkání,“ pokračoval v popsání zbytku druhé třetiny, kde se lámal chleba a kde kozlové o kontakt přišli.

V poslední třetině už branka nepadla. Kozlové byli častěji na puku, hned v první minutě Malý se Semirádem nebezpečně atakovali domácí bránu, až Havlíčkův Brod vyfoukl na zakázané uvolnění. Pak Semirád znovu v přesilovce z první mířil do betonu. A tak by se mohlo pokračovat dál.

,,Hráli jsme výborně, vypracovali jsme si pět ložených šancí, soupeř jen jednu. Jenomže my z těch šancí nedali branky. Byly to šance, že mezi našim hráčem a soupeřovým gólmanem nebyl nikdo jiný, takže my jsme stáli čelem ke gólmanovi, ať to byl samostatný nájezd nebo o přesilovce. A přesto jsme ty góly nedali. To nás srazilo a nedopomohlo k těm bodům, které jsme si chtěli odvézt,“ uzavřel hodnocení kolínský trenér Petr Martínek.

Po sobotním mači v Havlíčkově Brodě se kozlové setkali na dobrovolném tréninku na Silvestra a od 1. ledna už zase tvrdě pracují a myslí jen na hokej. ,,Jak na Nový rok, tak po celý rok. Hned na Nový rok jsme se sešli a začali jsme se tvrdě připravovat na další utkání. Aby byli naši fanoušci spokojení a ty výsledky aby byly ještě lepší, tak i na Nový rok jsme měli ostrý trénink,“ nastínil kouč Kolína, že jeho tým nezahálí a připravuje se na další utkání, které kozlové budou hrát doma hned ve středu 3. ledna.